Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Canon EOS R1

Declaratie venit si siguranta XTB

Comanda laptop Amazon UK

Sfat achizitionare laptop gaming
 Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 

nelamurire in legaturata cu un firewall

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
foorters

foorters

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 26.12.2011
Buna. Am si eu o nelamurire in legaturata cu un firewall. Am reinstalat windows-ul de curand, si cautam un antivirus care sa nu consume resurse prea multe. Un prieten mi-a recomandat Avira free, mi-a zis ca nu are firewall si ca trebuie sa pun eu unu daca vreau .. iar el mi-a recomandat comodo ca si el il foloseste si nu are probleme. Acum nelamurirea: am instalat avira chair nu consuma mult iar laptop-ul meu merge destul de usor.(tinand cont ca desi are 1gb ram , ma dezamageste) Dar sa mai i-au si comodo firewall? Voi ce ziceti?

#2
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.276
  • Înscris: 06.08.2007
Daca folosesti Comodo , chiar si free , are atit antivir cit si un firewall bun , ce are poate fi setat pe "invatare/training" , safe , clean , paranoic .
Nu e recomandat sa folosesti in acelasi timp 2 solutii de antivir .

Comodo internet security  http://www.comodo.co...et-security.php

Eu il folosesc .

Cauta pe google tutorial comodo sau videotutorial comodo , nu e greu de folosit si setat .

Editat de tidicristi, 30 august 2012 - 10:59.


#3
foorters

foorters

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 26.12.2011
Stiu ca nu este bine sa ai 2 antivirusi in pc ...
Eu am intrebat daca pe langa avira(free , pentru ca nu are firewall av) sa mai adaug si comodo firewall ? (nu comodo internet security) ... tinand cont ca am un pc slab, sa nu ingreuneze ...

#4
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.276
  • Înscris: 06.08.2007
Merge Comodo si pe pc-ul descris , eu il folosesc pe laptop , ce are doar 768 memorie din care share la video 64 .

#5
aka7up

aka7up

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 94
  • Înscris: 02.09.2012
Eu folosesc avast! internet security 2012,sunt multumit de el,de curand am castigat o licenta la un concurs organizat de ei.Eu iti recomand Avast!

#6
rat662

rat662

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 19.09.2012

 foorters, on 30 august 2012 - 10:38, said:

Buna. Am si eu o nelamurire in legaturata cu un firewall. Am reinstalat windows-ul de curand, si cautam un antivirus care sa nu consume resurse prea multe. Un prieten mi-a recomandat Avira free, mi-a zis ca nu are firewall si ca trebuie sa pun eu unu daca vreau .. iar el mi-a recomandat comodo ca si el il foloseste si nu are probleme. Acum nelamurirea: am instalat avira chair nu consuma mult iar laptop-ul meu merge destul de usor.(tinand cont ca desi are 1gb ram , ma dezamageste) Dar sa mai i-au si comodo firewall? Voi ce ziceti?

depinde ce mai ruleaza pe calculatorul tau de iti mananca din memorie.... dar un Comodo nu mananca mult.... la Firewall ma refer.
daca faci o combinatie Avira AV+ ComodoNumaiFirewall eu zic ca , ar consuma decent....Antivirusul de la Comodo nu e inca prea grozav...sunt mai noi pe partea asta...dar Firewallul merge ok....
daca vrei poti sa dezinstalezi Avira si sa pui Avast free......cu Avast nu mai ai nevoie nici de Firewall nici de nimic ca are o groaza de shielduri etc.......

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate