Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

nelamurire in legaturata cu un firewall

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
foorters

foorters

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.12.2011
Buna. Am si eu o nelamurire in legaturata cu un firewall. Am reinstalat windows-ul de curand, si cautam un antivirus care sa nu consume resurse prea multe. Un prieten mi-a recomandat Avira free, mi-a zis ca nu are firewall si ca trebuie sa pun eu unu daca vreau .. iar el mi-a recomandat comodo ca si el il foloseste si nu are probleme. Acum nelamurirea: am instalat avira chair nu consuma mult iar laptop-ul meu merge destul de usor.(tinand cont ca desi are 1gb ram , ma dezamageste) Dar sa mai i-au si comodo firewall? Voi ce ziceti?

#2
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Daca folosesti Comodo , chiar si free , are atit antivir cit si un firewall bun , ce are poate fi setat pe "invatare/training" , safe , clean , paranoic .
Nu e recomandat sa folosesti in acelasi timp 2 solutii de antivir .

Comodo internet security  http://www.comodo.co...et-security.php

Eu il folosesc .

Cauta pe google tutorial comodo sau videotutorial comodo , nu e greu de folosit si setat .

Edited by tidicristi, 30 August 2012 - 10:59.


#3
foorters

foorters

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.12.2011
Stiu ca nu este bine sa ai 2 antivirusi in pc ...
Eu am intrebat daca pe langa avira(free , pentru ca nu are firewall av) sa mai adaug si comodo firewall ? (nu comodo internet security) ... tinand cont ca am un pc slab, sa nu ingreuneze ...

#4
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Merge Comodo si pe pc-ul descris , eu il folosesc pe laptop , ce are doar 768 memorie din care share la video 64 .

#5
aka7up

aka7up

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 02.09.2012
Eu folosesc avast! internet security 2012,sunt multumit de el,de curand am castigat o licenta la un concurs organizat de ei.Eu iti recomand Avast!

#6
rat662

rat662

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 19.09.2012

 foorters, on 30 august 2012 - 10:38, said:

Buna. Am si eu o nelamurire in legaturata cu un firewall. Am reinstalat windows-ul de curand, si cautam un antivirus care sa nu consume resurse prea multe. Un prieten mi-a recomandat Avira free, mi-a zis ca nu are firewall si ca trebuie sa pun eu unu daca vreau .. iar el mi-a recomandat comodo ca si el il foloseste si nu are probleme. Acum nelamurirea: am instalat avira chair nu consuma mult iar laptop-ul meu merge destul de usor.(tinand cont ca desi are 1gb ram , ma dezamageste) Dar sa mai i-au si comodo firewall? Voi ce ziceti?

depinde ce mai ruleaza pe calculatorul tau de iti mananca din memorie.... dar un Comodo nu mananca mult.... la Firewall ma refer.
daca faci o combinatie Avira AV+ ComodoNumaiFirewall eu zic ca , ar consuma decent....Antivirusul de la Comodo nu e inca prea grozav...sunt mai noi pe partea asta...dar Firewallul merge ok....
daca vrei poti sa dezinstalezi Avira si sa pui Avast free......cu Avast nu mai ai nevoie nici de Firewall nici de nimic ca are o groaza de shielduri etc.......

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate