Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Forum,recomandare

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
34 răspunsuri în acest subiect

#19
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.184
  • Înscris: 26.11.2001
Din pacate la orice forum se ajunge la chestii de astea.. editare masiva direct in PHP :)

INSA  VB si BB sunt cele mai flexibile ca facilitati oferite adminilor ! DE ASTA si sunt cu bani .. Cei ce arunca doar o privire pe forumuri normal ca nu au de unde sti ce cosmar poate reprezenta un rahat de Ikonboard, phpBB, YaBB si care or mai fi  :D

#20
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.351
  • Înscris: 24.02.2002
acusi apare HydroBB

#21
alex

alex

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 258
  • Înscris: 18.02.2002
vBulletin, IMO e cel mai bun at the moment. Heck, de cand a aparut a fost cel mai bun. Inca de pe vremea cand php nu era asa de mult folosit si scripturile CGI erau la moda. Vremea UBB-ului. vB3 o sa sparga toata concurenta. Si cea mai buna treaba la vB e ca poti sa creezi add-onuri (pagini noi) care sa foloseasca tot sistemul vB, cu templateuri, usergroups, permissions, everything printr-un simplu require, nu ca la alte forumuri....  :mad:

Si, ati observat si voi, daca tot ati adus vorba despre templateuri ca mai toate forumurile se inspira de la vB?

#22
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.896
  • Înscris: 03.12.2001
vbulletin e cel mia bun, dar, din pacate, nu e free.
phpbb il folosesc si eu (www.rockmania.net/forum/) si mi l-au hackuit de 2 ori, nu stiu inca cum (nu cu install.php), plus ca se misca ca naiba.

courage, skinurile pt phpBB se face destul de usor (eu am facut unul http://www.phpbbhack...php?style_id=59), daca te intereseaza subiectul, iti scriu bucuros un mic tutorial

#23
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.896
  • Înscris: 03.12.2001

Quote

Originally posted by codrdan
Cred ca depinde pentru ce vrei sa il utilizezi [forumul] ;)  Mie imi place cel mai mult phpBB pe care il gasesc stabil, bine facut, plus ca are facuta si o traducere in limba romana. Poate nu perfecta dar oricum este ceva, nu ?

mda, daca m-ar fi lasat sa o termin, poate ar fi fost perfecta. dar, probabil stiti ce s-a intamplat.

#24
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Mesaje: 558
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by vali
(eu am facut unul http://www.phpbbhack...php?style_id=59), daca te intereseaza subiectul, iti scriu bucuros un mic tutorial
Man la titlu este fundal negru, textul negru, nu se vede nimic :D (asta ca sa fiu carcotas :D).

#25
Bangholio

Bangholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 168
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by vali
...dar, probabil stiti ce s-a intamplat.

Nu, spune-ne ...

#26
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.896
  • Înscris: 03.12.2001

Quote

Originally posted by Bangholio
Nu, spune-ne ...

http://www.rockmania...v3.0/phpbb2.php

#27
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 15.397
  • Înscris: 29.11.2001
phpBB - tare de rahat ... update-ul de la 1.3 la 2.0.x a dat peste cap COMPLET baza de date .. Mare tzapa mare!

am muncit vreo 8 ore pentru recuperarea bazei de date de la XtremPc ... mi-a ieshit NUMAI din scripturi php separate ... nu m-a ajutat NIMIK deja facut ... pana la urma, pe la 11 jumate dimineatza (incepusem pe la 2 jumate) mergea forumu' OK, in sfarshit

Bleah!

#28
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.689
  • Înscris: 26.11.2001
Tyby.. prima regula:
Nici o schimbare majora fara backup la DB

#29
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 15.397
  • Înscris: 29.11.2001
io shtiu ... da' degeaba mah ... se facuse deja ...

aveau back-up ... numai ca tot degeaba ... update a schimbat complet CONCEPTUL bazei de date la nivel useri / mods ... shi akolo a aparut buba

bagai un user ca mod, aparaea vreo 800 shi ceva ... totzi care ereau din aceeashi categ

pentru ca noua versiune creea PENTRU FIECARE USER o noua categ! Iar drepturile user-ului ereau pe baza acelei categ ... cum cei dinainte aveau TOTZI aceeashi categ ... itzi inchipui ..

Am studiat mult scripturile pana sa-mi dau seama ce shi cum ... oricum, sunt facute ku kuru! :(

bleah!

#30
StarTrek

StarTrek

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 532
  • Înscris: 30.01.2002

Quote

Originally posted by Monitox
AI o licenta de VB ? Ce spui tu e aiurea total...
Pe viitor incearca sa nu mai crezi tot ce "iti spun altii" :D

Daca VB avea bug-urile astea renuntam la el de MULT ...

Sunt acri strugurii..nu ?  :drac:  VB este cel mai complet si asta va spunem noi care le-am testat pe TOATE ! Avem licenta si de BurningBoard de care vad ca nu s-a discutat si care este imediat dupa VB ! Restul sunt imitatii nereusite INCA ;)

Suportul care il ai la VB este incredibil comparativ cu celelalte forumuri ! Si asta conteaza ENORM ! Binenteles, daca ai un FORUM si nu o chestie pe care o pui pe net si pe care intra 2 oameni pe zi...


Era vorba de vb ca soft, nu de licenta. Ca access de utilizator. vb2.2.8 cred ca a rezolvat problema cu bug-urile

Despre vB mi-a spus unul din adminii de pe home.ro care cica a testat, insa nu stiu care din versiuni.

Comparatii intre vB si InvisionBoard:

http://freewebspace....&threadid=38266

Oricum, pe mine nu ma interesa suportul tehnic.

Si acest vB 2.2.9 tot nu e complet. Dupa ce ma loghez, daca indraznesc sa navighez mai adanc in el, nu mai gasesc butonul de logout, decat daca revin la pagina principala. La IB nu e asa.

O alta incompletitudine, la bara de unelte pentru postarea unui mesaj, exista buton numai pentru "PHP" (cod PHP) si HTML. Dar ce fac daca vreau sa introduc cod Perl, ASP, JSP,  Javascript? (fara sa apelez la butonul "code") Pentru PHP de ce exista buton separat ? Si pentru perl nu !!

#31
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.689
  • Înscris: 26.11.2001
IBF este un forum bun, foarte bun avand in vedere ca este gratuit.
Totusi hai sa vedem si altfel lucrurile.. daca ceva se intampla "naspa" voi da imediat un mail la support si SIGUR in 24h imi vor da reply.
Daca am un script free ce ma fac? Cui ma plang ? Ce garantii mi se ofera? NIMIC.

Pentru site-urile mici poate ca e ok. Pot sa riste, insa eu nu pot sa risc. Vreau ce-i mai bun si il am !

vBulletin este o afacere; o afacere dezvoltata chiar de utilizatorii sai. Tu stii cate hack-uri exista? O MULTIME !

Din puctul de vederea al unui admin destoinic.. vB iti ofera control total, cu f. multe facilitati :)

In ceea ce priveste butonul de log-out... In template-ul original exista si il puteai baga in header prin scoaretea comentariilor. Noi nu mai avem loc unde sa-l bagam.

P.S. Sa recunoastem totusi ca in momentul in care detii un vB intri intr-un club daca nu selec.. macar special :drac:

#32
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.563
  • Înscris: 24.07.2002
M-am apucat si eu sa instalez un phpBB 2 , pe localhost , dar am o problema .. nu stiu ce sa scriu in acest chenar Your Database Name .. ce baza de date ?

daca pun forumul pe un server .as.ro .. ce trebuie sa scriu in acel chenar ?

Si as.ro .. ce baza de date foloseste ? Ce versiune de mysql ?

#33
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.689
  • Înscris: 26.11.2001
Fiecare baza de date are un nume. Cand o creezi ii dai un nume.

Nu stiu cum e la as.ro ,  dar poate ca exact ca numele tau de utilizator

#34
ferrarivista

ferrarivista

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 21.03.2008

View Postvali, on Jan 8 2003, 01:27, said:

vbulletin e cel mia bun, dar, din pacate, nu e free.
phpbb il folosesc si eu (www.rockmania.net/forum/) si mi l-au hackuit de 2 ori, nu stiu inca cum (nu cu install.php), plus ca se misca ca naiba.

courage, skinurile pt phpBB se face destul de usor (eu am facut unul http://www.phpbbhack...php?style_id=59), daca te intereseaza subiectul, iti scriu bucuros un mic tutorial
Vali as vrea eu un tutorial pt creare skin pt phpBB pls mult!!! :D

#35
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postferrarivista, on May 18 2008, 18:13, said:

Vali as vrea eu un tutorial pt creare skin pt phpBB pls mult!!! :D
Si te trezesti si tu dupa 5 ani sa intrebi... :death:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate