Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 

Sfat achizitie camera video

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
hayky

hayky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.02.2012
Buna! Doresc sa imi achizitionez o camera video, dar nu prea ma pricep...  :confuzzled:
Am un buget foarte mic (MAXIM 1200 lei) , dar nici nu am pretentii mari... Vreau o camera care sa aiba un macro cat de cat bun, sa focalizeze bine, sa aiba port pentru Card MicroSD si sa nu trebuiasca sa convertesc fiecare filmulet scos pentru ca nu am rabdarea necesara.  Urasc efectul de noise in filmulete, asa ca asta ar mai fi o micuta conditie...
Imi cer scuze daca am scris vreo prostie, dar repet, nu prea am cunostinte in domeniu...
Multumesc frumos! :thumbup:

#2
antoniosrl

antoniosrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 21.02.2010
http://www.emag.ro/c...-pDCRSX45EB.CEN

#3
Mir

Mir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 13.02.2002
Eu vreau sa-mi cumpar varful de gama pt amatori actual de la Canon, G10 ( de 6000 lei )
si am la vanzare varful de gama de la canon de anii trecuti, HG 20, FULL HD , extrem de bun in low light, senzor mare 1/1.32", am pus anuntul aici :
http://forum.softped...G20-101925.html
ti-o pot da la 1400 lei cu 2 acumulatori in plus de capacitate mare pe langa cel original.

Iti poate spune oricine de pe aici despre calitatea lui HG20 :
http://www.camcorder...eview-35510.htm

"The Canon Vixia HG20 ($949 MSRP) is a worthy follow-up to last year's HG10. With a slight body redesign, a new paint job, and some improvements under the hood (including a 60GB internal hard drive), Canon is once again a leader in whatever camcorder category it enters"

Edited by Mir, 08 February 2012 - 15:33.


#4
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
eu am un panasonic sdr h40, calitate SD si hdd de 40gb. zoom optic 42x si ce-mi place cel mai mult la ea, O.I.S. (stabilizator optic de imagine), functioneaza perfect.
are si acumulator care tine 7-8 ore adica se umple hardul fara reincarcarea acumulatorului.

#5
Mir

Mir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 13.02.2002
daca vrei de noua eu zic sa iei macar un HD, nu standard definition totusi...
cam asa ceva as recomanda  Panasonic HDC-SD40 - Camera video FullHD

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate