Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Sfat achizitie camera video

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
hayky

hayky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.02.2012
Buna! Doresc sa imi achizitionez o camera video, dar nu prea ma pricep...  :confuzzled:
Am un buget foarte mic (MAXIM 1200 lei) , dar nici nu am pretentii mari... Vreau o camera care sa aiba un macro cat de cat bun, sa focalizeze bine, sa aiba port pentru Card MicroSD si sa nu trebuiasca sa convertesc fiecare filmulet scos pentru ca nu am rabdarea necesara.  Urasc efectul de noise in filmulete, asa ca asta ar mai fi o micuta conditie...
Imi cer scuze daca am scris vreo prostie, dar repet, nu prea am cunostinte in domeniu...
Multumesc frumos! :thumbup:

#2
antoniosrl

antoniosrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 21.02.2010
http://www.emag.ro/c...-pDCRSX45EB.CEN

#3
Mir

Mir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 13.02.2002
Eu vreau sa-mi cumpar varful de gama pt amatori actual de la Canon, G10 ( de 6000 lei )
si am la vanzare varful de gama de la canon de anii trecuti, HG 20, FULL HD , extrem de bun in low light, senzor mare 1/1.32", am pus anuntul aici :
http://forum.softped...G20-101925.html
ti-o pot da la 1400 lei cu 2 acumulatori in plus de capacitate mare pe langa cel original.

Iti poate spune oricine de pe aici despre calitatea lui HG20 :
http://www.camcorder...eview-35510.htm

"The Canon Vixia HG20 ($949 MSRP) is a worthy follow-up to last year's HG10. With a slight body redesign, a new paint job, and some improvements under the hood (including a 60GB internal hard drive), Canon is once again a leader in whatever camcorder category it enters"

Edited by Mir, 08 February 2012 - 15:33.


#4
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
eu am un panasonic sdr h40, calitate SD si hdd de 40gb. zoom optic 42x si ce-mi place cel mai mult la ea, O.I.S. (stabilizator optic de imagine), functioneaza perfect.
are si acumulator care tine 7-8 ore adica se umple hardul fara reincarcarea acumulatorului.

#5
Mir

Mir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 13.02.2002
daca vrei de noua eu zic sa iei macar un HD, nu standard definition totusi...
cam asa ceva as recomanda  Panasonic HDC-SD40 - Camera video FullHD

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate