Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

adresa mac?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
The_recruit

The_recruit

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 276
  • Înscris: 29.08.2005
Salut. Am si eu o intrebare.
Fac parte dintr-o retea, cam de 100 de calc. iar acum am fost nevoit sa-mi schimb placa de retea. Furnizorul de serviciu de internet ne-a zis ca daca ne schimbam placa de retea trebuie sa le zicem noua adresa mac.
Intrebarea mea este o sa functioneze internetul cu placa de retea noua? Si de ce trebuie specificata adresa mac, pt. ca sincer nu prea stiu de ce e vorba.

#2
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.000
  • Înscris: 26.06.2003
Nu, nu va merge cu noua placa de retea intrucat se face filtrare dupa mac. Noua placa are mac-ul diferit de cea veche.
Pentru mai multe detalii ce e MAC address vezi aici

Cu noua placa cum afli mac-ul?
Run > cmd > ipconfig /all si te uiti la "Physical Address" si le comunici ce scrie acolo

#3
The_recruit

The_recruit

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 276
  • Înscris: 29.08.2005
mersi mult de ajutor

#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.487
  • Înscris: 05.08.2002
sau, la noua placa de retea bagi la 'network adress' mac-ul placii vechi si nu le mai comunici nimic (il bagi fara acele liniute, doar literele si cifrele)

#5
The_recruit

The_recruit

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 276
  • Înscris: 29.08.2005
:naughty:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate