Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

adresa mac?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
The_recruit

The_recruit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 29.08.2005
Salut. Am si eu o intrebare.
Fac parte dintr-o retea, cam de 100 de calc. iar acum am fost nevoit sa-mi schimb placa de retea. Furnizorul de serviciu de internet ne-a zis ca daca ne schimbam placa de retea trebuie sa le zicem noua adresa mac.
Intrebarea mea este o sa functioneze internetul cu placa de retea noua? Si de ce trebuie specificata adresa mac, pt. ca sincer nu prea stiu de ce e vorba.

#2
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 26.06.2003
Nu, nu va merge cu noua placa de retea intrucat se face filtrare dupa mac. Noua placa are mac-ul diferit de cea veche.
Pentru mai multe detalii ce e MAC address vezi aici

Cu noua placa cum afli mac-ul?
Run > cmd > ipconfig /all si te uiti la "Physical Address" si le comunici ce scrie acolo

#3
The_recruit

The_recruit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 29.08.2005
mersi mult de ajutor

#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
sau, la noua placa de retea bagi la 'network adress' mac-ul placii vechi si nu le mai comunici nimic (il bagi fara acele liniute, doar literele si cifrele)

#5
The_recruit

The_recruit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 29.08.2005
:naughty:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate