Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 

Sistem de axe

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Salut!

De doua zile am inceput sa butonez Archicad versiunea 13. Am folosit un ghid in limba romana pe care le-am urmat iar programul mi-a facut o impresie buna. Pana acum am folosit Autocad-ul pentru a desena plansele de arhitectura.

Vreau sa stiu cum pot introduce in Archicad axe (A-A, B-B, 5-5, etc) care sa imi apara in planuri, in sectiune si in fatade.

Multumesc!

#2
decster

decster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.06.2005

 buha, on 22nd February 2011, 14:03, said:

Salut!

De doua zile am inceput sa butonez Archicad versiunea 13. Am folosit un ghid in limba romana pe care le-am urmat iar programul mi-a facut o impresie buna. Pana acum am folosit Autocad-ul pentru a desena plansele de arhitectura.

Vreau sa stiu cum pot introduce in Archicad axe (A-A, B-B, 5-5, etc) care sa imi apara in planuri, in sectiune si in fatade.

Multumesc!

Salut,
vezi ca in stanga (toolbox) ai o unealta dedicata pe axe (Grid Tool). Sau daca vrei sa-ti puna automat si stalpi si cote, poti sa folosesti comanda din meniul Design/Grid System.
Bafta

#3
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Iti multumesc foarte mult!  ^_^ :D

#4
sebastianarh

sebastianarh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.07.2009
Ca sa-ti apara in sectiuni axele, le iei si tu grupate din plan si le lipesti...Altfel nu stiu sa fac...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate