Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

COMODO vs ZONEALARM

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
burghezx

burghezx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.12.2010
Am vazut ca Firewall-ul Comodo monitorizeaza si te alerteaza atat pt intrarile in PC de pe net dar si pt progarmele care vor sa iasa pe net din PC-ul tau. Stiti cumva daca si Firewall-ul Zonealarm v9.3 alerteaza pt programele din PC-ul tau care vor sa se conecteze la internet ? Multumesc, astept lamuriri.

Edited by burghezx, 22 January 2011 - 12:46.


#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
In fuctie de setari, te poate alerta orice firewall.

Doar asta e unul din rolurile sale, sa permita sau nu conectarea in/out a programelor, aplicatiilor, etc.

#3
dimydesky

dimydesky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 10.02.2010
Dute pe Comodo , am incercat Zone Alarm ultima versiune si nici nu face bine regulile ... ba nu merge torrentu' ba incepe calculatoru' si merge greu ... Plus ca Comodo e usor de configurat .

#4
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
acum cativa ani foloseam zone alarm,si era bine pana o data nu stiu cum un virus/spyware reusea sa intre,si sa faca add pop up meesages pe tot ecranu' de 2 ori mi s-a intaplat si de cand am renuntat la zone,nu am mai avut acesta problema.

#5
DoryZ

DoryZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 03.12.2010
Se pare ca este mai bun Comodo acum decat Zone Alarm ,am avut aceeeasi problema calculatorul meu mergea tot mai greu ,dupa ce l-am sters nu am mai avut problema asta . Poate daca cumperi varianta full de la Zone Alarm nu mai ai probleme  .

#6
rebbelul

rebbelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 09.05.2008

View PostDoryZ, on 04 martie 2013 - 12:15, said:

Se pare ca este mai bun Comodo acum decat Zone Alarm ,am avut aceeeasi problema calculatorul meu mergea tot mai greu ,dupa ce l-am sters nu am mai avut problema asta . Poate daca cumperi varianta full de la Zone Alarm nu mai ai probleme  .

E mort topicul de mult! :))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate