Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Zeus TV (Închis).

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
577 răspunsuri în acest subiect

#37
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.366
  • Înscris: 18.08.2009
Cum ce? Nikita live 24/7. :D

#38
ssofer

ssofer

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 14
  • Înscris: 04.11.2010

 costi_ionita79, on 4th November 2010, 13:17, said:

Cum ce? Nikita live 24/7. :D

Nici "Naomi TV' n-ar fi exclus......... :confuzzled:

#39
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 21.754
  • Înscris: 07.04.2006

 chatnoir401, on 4th November 2010, 07:38, said:

Si ce ar putea sa mai difuzeze si asta?!
http://www.libertate...sau-264217.html

http://club13.wordpr...ect-la-capatos/



 costi_ionita79, on 4th November 2010, 12:17, said:

Cum ce? Nikita live 24/7. :D

Corect.  :w00t:

#40
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.544
  • Înscris: 16.12.2006

 GABBO, on 4th November 2010, 00:00, said:

Zapping asta de care tot spuneti voi nu mai exista: Acest canal nu este transmis prin satelit în Europa în acest moment (kingofsat.net)
si Petrica visa la 3D  :lol:

#41
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.734
  • Înscris: 28.06.2005

 catalinman, on 4th November 2010, 14:21, said:

si Petrica visa la 3D  :lol:
Sa se intoarca la Dan Diaconescu.

#42
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.026
  • Înscris: 08.02.2006
Cand avea emisiune la Kanal D parca avea ceva audienta nenea Lazarus. Daca intra pe UPC si RDS se gasesc oameni sa se uite in continuare.
Zapping TV e decedat. Inclusiv site ul este suspendat pentru neplata hosting.   Cand a aparut stirea ca transmite 3d, foloseau doar o adresa de emisie online pentru cateva clipuri in bucla.  Nu am mai auzit nimic dupa asta. A murit fara sa isi dea cineva seama.

#43
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 21.754
  • Înscris: 07.04.2006

Lazarus a cumpărat un post de televiziune.




Luis Lazarus, fostul realizator de la Kanal D, a cumpărat postul de televiziune Canal Teleshop
. El dorește să transforme postul de teleshopping într-un canal generalist ce va purta numele Zeus TV.

“Va fi o televiziune generalistă cu accente pe reality-show și talk-show-uri de anchetă. Are și o zonă mondenă bine reprezentată, de exemplu am documentare despre vedete, o să am dosar VIP, dosar politic s.a.”, a declarat Luis Lazarus.

Lazarus și-a prezentat, astăzi, în fața Consiliului Național al Audiovizualului planul pentru noul post de televiziune pe care dorește să-l pună în funcțiune până la sfârșitul acestui an.


Lazarus a încercat să obțină de la C.N.A. modificarea denumirii postului din Canal Teleshop în Zeus TV și inserarea în actuala grilă de programe a talk-show-ului “Luis Lazarus Live”, care ar urma să se desfășoare pe timpul a patru ore de emisie.

“Noua televiziune va fi pusă în funcțiune cam într-o lună și jumătate. Recunosc că mi-ar fi mai ușor să încep, treptat, cu talk-show-ul”, a declarat astăzi Luis Lazarul în fața membrilor CNA.

Forul a amânat cererea lui Lazarus deoarece, înainte de a lua o decizie, dorește să vadă proiectul editorial pentru noul post de televiziune. Având în vedere faptul că este vorba de o schimbare majoră, este posibil ca C.N.A.-ul să elibereze o licență nouă pentru Zeus TV.

“În această fază eu am nevoie de o perioadă în care să-mi adun eu toți oamenii, să dau drumul la producție. N-aș vrea să stau cu sigla asta de canal de teleshoping până îmi rezolv eu, într-o lună, toate treburile astea”, a declarat Lazarus pentru presă.

Alte detalii:

Luis Lazarus este acționar majoritar, prin firma Lazarus Media, la Canal Teleshop, post deținut până de curând de societatea Info Euroshop, unde acționar majoritar era Toma Constantin.

Lazarus a mai spus că urmează să semneze, în cursul zilei de astăzi, un contract de retransmisie pentru Zeus TV cu compania de cablu DIGI ( din cadrul RCS-RDS) și că este în discuții cu Dolce (Romtelecom).

“În acest moment, postul este  difuzat pe niște cabluri mici, de săptămâna viitoare va intra, cel mai probabil, la Digi.”, a spus Lazarus.

Cât privește compania UPC, acesta a ținut să precizeze că urmează să-i acționeze în judecată pentru că ei s-ar face vinovați de falimentarea postului Canal Teleshop.

Potrivit lui Lazarus, postul de teleshopping a intrat în faliment pentru că UPC a refuzat să-l retransmită, deși aceasta se afla pe poziția 24 din pe lista de canale must-carry. Mai mult decât atât, compania de cablu i-ar fi cerut pentru retransmisie 30.000 de euro.

“U.P.C.-ul va fi acționat în judecată și vor fi cerute prejudicii imense financiare și de imagine pentru că ei au falimentat postul. Mie imi convine într-un fel pentru că am putut să-l preiau eu. ”, a mai precizat Luis Lazarus.
Sursa: http://www.paginadem...de-televiziune/



#44
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 21.754
  • Înscris: 07.04.2006
Lazarus a mai spus că urmează să semneze, în cursul zilei de astăzi, un contract de retransmisie pentru Zeus TV cu compania de cablu DIGI ( din cadrul R.C.S-R.D.S.) și că este în discuții cu Dolce (Romtelecom). “În acest moment, postul este difuzat pe niște cabluri mici, de săptămâna viitoare va intra, cel mai probabil, la Digi.”, a spus Lazarus.


Sursa: http://www.paginadem...de-televiziune/

#45
bmjean

bmjean

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 302
  • Înscris: 27.10.2003
sper sa fie nativ 16:9  :D

#46
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.458
  • Înscris: 24.05.2010
sau...Zeus HD

#47
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.388
  • Înscris: 21.11.2008
Lui LAZARUS i-a luat 'careva' Mintile, de cativa ani i s-a urcat si astuia la cap.. ca e mare Bastan de Media, vai si amar...

Mai bine ramanea la statutul de Ziarist scormonitor prin alde IRAK, atunci inca mai era de urmarit...

#48
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.458
  • Înscris: 24.05.2010
Asa este.

#49
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.480
  • Înscris: 17.06.2007
canal teleshop s-a falimentat singur, nu l-a falimentat upc-ul. tin minte ca in ultima perioada a vietii lui transmitea zapping tv. urez succes noului post zeus tv.

#50
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.544
  • Înscris: 16.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nQOZI4W0EiQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]!

daca vreti sa radeti  :lol:

#51
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 88.988
  • Înscris: 14.10.2008
Moda tipic Romaneasca in care toti neavenitii isi fac televiziune continua. Inca un canal de umplutura.

#52
raul_br

raul_br

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 833
  • Înscris: 28.06.2007

 catalinman, on 5th November 2010, 01:23, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nQOZI4W0EiQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]!

daca vreti sa radeti  :lol:

Deci,in viata mea nu am pomenit asemenea promo-uri :lol:
Si Hora TV se descurca mai bine la capitolul asta  :cursing:...


Normal ca vrea si Lazarus televiziune dupa ce a tembelizat tara la 0glinda television...

O sa ne nenoroceasca !!! Maine-poimaine aflam ca vor si astia partid..Oare cum o sa-l numeasca? Zeusul Poporului?  :notangel:

#53
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.794
  • Înscris: 28.11.2005
Exact canalul care mi l-am dorit, baga si manele?

#54
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.543
  • Înscris: 01.08.2006
Si eu cu telefonul mobil fac promo mai bun ca ala. Poate nu la calitatea video, dar la originalitate si profesionalism sigur!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate