Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Zeus TV (Închis).

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
577 replies to this topic

#37
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Cum ce? Nikita live 24/7. :D

#38
ssofer

ssofer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 04.11.2010

View Postcosti_ionita79, on 4th November 2010, 13:17, said:

Cum ce? Nikita live 24/7. :D

Nici "Naomi TV' n-ar fi exclus......... :confuzzled:

#39
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postchatnoir401, on 4th November 2010, 07:38, said:

Si ce ar putea sa mai difuzeze si asta?!
http://www.libertate...sau-264217.html

http://club13.wordpr...ect-la-capatos/



View Postcosti_ionita79, on 4th November 2010, 12:17, said:

Cum ce? Nikita live 24/7. :D

Corect.  :w00t:

#40
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

View PostGABBO, on 4th November 2010, 00:00, said:

Zapping asta de care tot spuneti voi nu mai exista: Acest canal nu este transmis prin satelit în Europa în acest moment (kingofsat.net)
si Petrica visa la 3D  :lol:

#41
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postcatalinman, on 4th November 2010, 14:21, said:

si Petrica visa la 3D  :lol:
Sa se intoarca la Dan Diaconescu.

#42
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Cand avea emisiune la Kanal D parca avea ceva audienta nenea Lazarus. Daca intra pe UPC si RDS se gasesc oameni sa se uite in continuare.
Zapping TV e decedat. Inclusiv site ul este suspendat pentru neplata hosting.   Cand a aparut stirea ca transmite 3d, foloseau doar o adresa de emisie online pentru cateva clipuri in bucla.  Nu am mai auzit nimic dupa asta. A murit fara sa isi dea cineva seama.

#43
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

Lazarus a cumpărat un post de televiziune.




Luis Lazarus, fostul realizator de la Kanal D, a cumpărat postul de televiziune Canal Teleshop
. El dorește să transforme postul de teleshopping într-un canal generalist ce va purta numele Zeus TV.

“Va fi o televiziune generalistă cu accente pe reality-show și talk-show-uri de anchetă. Are și o zonă mondenă bine reprezentată, de exemplu am documentare despre vedete, o să am dosar VIP, dosar politic s.a.”, a declarat Luis Lazarus.

Lazarus și-a prezentat, astăzi, în fața Consiliului Național al Audiovizualului planul pentru noul post de televiziune pe care dorește să-l pună în funcțiune până la sfârșitul acestui an.


Lazarus a încercat să obțină de la C.N.A. modificarea denumirii postului din Canal Teleshop în Zeus TV și inserarea în actuala grilă de programe a talk-show-ului “Luis Lazarus Live”, care ar urma să se desfășoare pe timpul a patru ore de emisie.

“Noua televiziune va fi pusă în funcțiune cam într-o lună și jumătate. Recunosc că mi-ar fi mai ușor să încep, treptat, cu talk-show-ul”, a declarat astăzi Luis Lazarul în fața membrilor CNA.

Forul a amânat cererea lui Lazarus deoarece, înainte de a lua o decizie, dorește să vadă proiectul editorial pentru noul post de televiziune. Având în vedere faptul că este vorba de o schimbare majoră, este posibil ca C.N.A.-ul să elibereze o licență nouă pentru Zeus TV.

“În această fază eu am nevoie de o perioadă în care să-mi adun eu toți oamenii, să dau drumul la producție. N-aș vrea să stau cu sigla asta de canal de teleshoping până îmi rezolv eu, într-o lună, toate treburile astea”, a declarat Lazarus pentru presă.

Alte detalii:

Luis Lazarus este acționar majoritar, prin firma Lazarus Media, la Canal Teleshop, post deținut până de curând de societatea Info Euroshop, unde acționar majoritar era Toma Constantin.

Lazarus a mai spus că urmează să semneze, în cursul zilei de astăzi, un contract de retransmisie pentru Zeus TV cu compania de cablu DIGI ( din cadrul RCS-RDS) și că este în discuții cu Dolce (Romtelecom).

“În acest moment, postul este  difuzat pe niște cabluri mici, de săptămâna viitoare va intra, cel mai probabil, la Digi.”, a spus Lazarus.

Cât privește compania UPC, acesta a ținut să precizeze că urmează să-i acționeze în judecată pentru că ei s-ar face vinovați de falimentarea postului Canal Teleshop.

Potrivit lui Lazarus, postul de teleshopping a intrat în faliment pentru că UPC a refuzat să-l retransmită, deși aceasta se afla pe poziția 24 din pe lista de canale must-carry. Mai mult decât atât, compania de cablu i-ar fi cerut pentru retransmisie 30.000 de euro.

“U.P.C.-ul va fi acționat în judecată și vor fi cerute prejudicii imense financiare și de imagine pentru că ei au falimentat postul. Mie imi convine într-un fel pentru că am putut să-l preiau eu. ”, a mai precizat Luis Lazarus.
Sursa: http://www.paginadem...de-televiziune/



#44
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Lazarus a mai spus că urmează să semneze, în cursul zilei de astăzi, un contract de retransmisie pentru Zeus TV cu compania de cablu DIGI ( din cadrul R.C.S-R.D.S.) și că este în discuții cu Dolce (Romtelecom). “În acest moment, postul este difuzat pe niște cabluri mici, de săptămâna viitoare va intra, cel mai probabil, la Digi.”, a spus Lazarus.


Sursa: http://www.paginadem...de-televiziune/

#45
bmjean

bmjean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 27.10.2003
sper sa fie nativ 16:9  :D

#46
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
sau...Zeus HD

#47
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
Lui LAZARUS i-a luat 'careva' Mintile, de cativa ani i s-a urcat si astuia la cap.. ca e mare Bastan de Media, vai si amar...

Mai bine ramanea la statutul de Ziarist scormonitor prin alde IRAK, atunci inca mai era de urmarit...

#48
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Asa este.

#49
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
canal teleshop s-a falimentat singur, nu l-a falimentat upc-ul. tin minte ca in ultima perioada a vietii lui transmitea zapping tv. urez succes noului post zeus tv.

#50
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nQOZI4W0EiQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]!

daca vreti sa radeti  :lol:

#51
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Moda tipic Romaneasca in care toti neavenitii isi fac televiziune continua. Inca un canal de umplutura.

#52
raul_br

raul_br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 28.06.2007

View Postcatalinman, on 5th November 2010, 01:23, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nQOZI4W0EiQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]!

daca vreti sa radeti  :lol:

Deci,in viata mea nu am pomenit asemenea promo-uri :lol:
Si Hora TV se descurca mai bine la capitolul asta  :cursing:...


Normal ca vrea si Lazarus televiziune dupa ce a tembelizat tara la 0glinda television...

O sa ne nenoroceasca !!! Maine-poimaine aflam ca vor si astia partid..Oare cum o sa-l numeasca? Zeusul Poporului?  :notangel:

#53
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Exact canalul care mi l-am dorit, baga si manele?

#54
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Si eu cu telefonul mobil fac promo mai bun ca ala. Poate nu la calitatea video, dar la originalitate si profesionalism sigur!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate