Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

cookies,firefox,softpedia

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
thomas21

thomas21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.02.2005
salut! Mi-am setat firefoxul sa ma intrebe cand un site vrea sa isi puna cookies la mine in calc.
Deschid softpedia ca deobicei, o am bookmarked, si vad ca softpedia vrea sa imi puna un cookie care expira la sfarsitul sesiunii...ok ,i-am dat allow si cand se incarca pagina mai ma intreaba de nu stiu cate ori ca mai multe site-uri vor sa puna cookies, altele decat softpedia...singura pagina deschisa fiind softpedia...
Are cineva idee? ce se intampla ?siteuri ca burstnet.com de care nici nu am auzit etc si au mai fost cateva...
Are cineva idee?
Sau poate imi spune si mie cineva cum pot sa vad continutul unei cookie, adica acelea de la mine din calc.
Si am mai observat ca f multe site-uri pe care intru vor sa isi puna cookies in conditiile in care sunt simplu vizitator...nu ma inregistrez la ei.
Stiu ca rolul unei cookie e sa te identifice cand revii la ei...ok asta o inteleg pana la un anumit punct.
Defapt ce contine un cookie ...nu am vazut niciodata continutul unei cookie
MULTUMESC!

#2
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Sunt chestiile publicitare care apar in iframe-uri. ***** is your friend. Ca sa vezi cookie-urile setate pe calcul tau, Tools --> Options --> Privacy --> Cookies --> View Cookies.

#3
Daisuke

Daisuke

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 19.01.2004

Quote

Stiu ca rolul unei cookie e sa te identifice cand revii la ei.

Totul despre cookies gasesti aici: http://www.cookiecentral.com/faq/

#4
thomas21

thomas21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.02.2005
mda... DAISUKE saves the day...again    :D   :worthy:
Nice link man!  :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate