Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 

2 programe antivirus

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
salutare,
am instalat mcafee, la zi, si adaware pe calc...dar are momente cand se misca cam greu...mcafee nu gaseste nimic...intrebarea mea ar fi urmatoarea...pot avea instalate 2 programe antivirus in acelsai timp fara sa am conflincte intre ele?as vrea sa incerc sa-l scanez si cu altceva..cum ar fi un kaspersky
stiu..pot sa dezinstalez mcafee si sa pun altu...dar...

#2
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004
Nu este indicat deoarece se "incurca" unul pe celalat. Poti sa instalezi 2 dar in momentul instalarii este indicat ca cel care este instalat deja sa sa fie oprit si dupa instalare sa stai cu unul din ele oprit. In momentul in care vrei sa scanezi sa il opresti pe celalalt, dar chiar si asa pot sa apara probleme si sa-l simta pe celalat ca pe un virus.
Sfatul meu: daca tot vrei sa mergi pe mcafee si kaspersky, instaleaza kaspersky si din cand in cand scaneaza online cu mcafee. Zic ca e o varianta mai buna decat sa ai alte probleme si dupa parerea mea kaspersky e mai bun ca mcafee.
Pt. scanare online cu mcafee ai un link aici!.

Bafta!

Edited by google, 10 February 2005 - 14:42.


#3
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
mersi pt link...
stii cumva si un link pt o scanare online cu kaspersky...sau alti antivirusi??

#4
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004
Kaspersky nu scaneaza online decat cate un fisier, pe care il suspectezi ca ar fii infectat, face upload pe server al acestui fisier il verifica si iti spune rezultatul. Fisierul poate sa fie max. 1mb. De aceea ti-am si propus varianta cu kaspersky instalat si mcafee online. Daca vrei sa incerci ai link-ul aici.
Cat despre alte programe de scanare online dai un search cu goole pe internet, cu "scan online" si o sa gasesti mai multe link-uri. Alege din ele.

Bafta!

#5
nane

nane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 03.12.2001
Am avut McAfee (rezident in memorie) + KAV 5 personal (modulul rezident in mem dezactivat). Rezultat: sistemul era greoi. In plus, KAV nu isi inactiveaza complet modulul rezident, isi pastreaza activ modulul "script checker", fapt care imi ingreuna incarcarea paginilor web (IE 6).
Asa ca o varianta ar fi cea descrisa de GOOGLE sau, daca ai > 2 partitii, ambele cu Win, instaleaza pe cealalta un alt antivirus. De ex eu am McAfee pe XP iar Win 98 am Symantec Client Security (av + fw).

#6
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Ca sa iti reuseasca operatiunea trebuie sa opresti toate serviciile antivirusului nr 1. Apoi instalezi nr 2 si sa zicem ca-l tii live. Cand vreai sa scanezi cu nr 1 tre sa invesezi operatiunea. Eu am avut si 3 pe calc, dar crede-ma ca nu-si are rostul si pana la urma ceva tot se strica. Trust me.!

#7
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
da...am ajuns si eu la aceeasi concluzie...ei bine am renuntat la ambele variante de mai sus
mcafee consuma parca prea multe resurse..ingreuna sistemul, iar kaspersky, dragutzul de el...daca vroiam sa dau shut down restarta calcu....
asa ca...in urma unui instal nou de win am trecut pe nod 32...despre care am auzit destule vb de lauda...
sa vedem dc e in stare...

#8
crack

crack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 24.06.2004
buna alegere!!
si eu am NOD 32 si-l recomand la toata lumea

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate