Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Gerber; Lectra; Investronica; ....etc

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#73
dumitrucelmare2000

dumitrucelmare2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2011
Se pricepe cineva la modelarea tiparelor. Am de facut pana luni cateva transformari pe o rochie si nu prea ma pricep. Nu ma intereseaza aspectul final ci pasii care trebuie urmati. Daca ma puteti ajuta va trimit schita pe mail. Luni va trebui sa aplic acele transformari in programul gemini cad si eu nu stiu cum se fac.
Va multumesc

#74
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Trimite-ne, să vedem despre ce e vorba.

#75
dumitrucelmare2000

dumitrucelmare2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2011
Problema e ca aici nu stiu sa atasez acele fisiere. Ma puteti invata cum sa fac sa le atasez?

#76
elviratanase

elviratanase

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.07.2016
Buna seara,am nevoie sa imi raspunda cineva care cunoaste sistemul de operare lectra modaris diamino.Cum este corect sa dai o contractie de tesatura....pe pisa direct in varianta ori pe toata lungimea incadrarii ?

Edited by elviratanase, 24 July 2016 - 17:52.


#77
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,838
  • Înscris: 07.06.2014

View Postdumitrucelmare2000, on 24 iulie 2016 - 06:38, said:

Problema e ca aici nu stiu sa atasez acele fisiere. Ma puteti invata cum sa fac sa le atasez?

dai la more reply options > browse >  attach this file

#78
dumitrucelmare2000

dumitrucelmare2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2011
Am reusit sa-l atasez.

Attached Files



#79
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,673
  • Înscris: 03.12.2014

View Postmicutulclaudiu, on 12 mai 2016 - 14:23, said:

Nu mai este nimeni pe aici?! �� daca se poate am si eu nevoie de programul gemini cad si un manual ceva va rog. Va multumesc.

https://www.geminicad.com/downloads/ Această legătură este pentru versiunea demo cu toate opțiunile. Trebuie să aveți în vedere că orice lucrați în această versiune rămâne demo, nu se poate imprima sau trimite la încadrare, programul e doar pentru scopuri educaționale. Trebuie să descărcați și să instalați Gemini Pattern Editor și Gemini Shield (de aici puteți seta limba română și unitatea de măsură). Cu programul demo nu merge să deschideți un tipar cu dublu click doar cu open după ce ați deschis deja editorul de tipare
Manualul îl găsiți în help.

#80
karl_lagerfeld

karl_lagerfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.05.2012
Nu stiu daca ajuta raspunsul meu insa exista in Ro un curs foarte ok de tipar digital in cad gemini .. cu calculatoare, imprimanta mare de scos tiparele si tot ce este necesar
Se desfasoara de ceva ani buni la institutul de moda in Bucuresti si pentru cine este interesat las si un link de la acest curs: http://institutuldem...ro/?page_id=481
Exista acolo pe site in clar ce veti face la acel curs si ce cunostinte sunt necesare pentru a incepe cursul respectiv.
Stiu de ei deoarece am avut fetita inscrisa la un curs de vara acum ceva vreme asa ca daca exista puteti merge sa invatati exact ce aveti nevoie .
Va doresc bafta !

Edited by karl_lagerfeld, 03 May 2017 - 15:58.


#81
vali4you

vali4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.06.2007
Buna ziua.De curand am cumparat un plotter Partner Investronica folosit de la o cooperativa unde habar nu mai au cu ce se mananca toata treaba.Acum rugamintea mea este daca stiti ce tip de cerneala se foloseste pentru acest tip de plotter pentru ca altfel am aruncat banii pe fereastra.Atasez cateva poze.Multumesc anticipat.

Attached Files



#82
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,673
  • Înscris: 03.12.2014

View Postvali4you, on 02 mai 2018 - 09:05, said:

Buna ziua.De curand am cumparat un plotter Partner Investronica folosit de la o cooperativa unde habar nu mai au cu ce se mananca toata treaba.Acum rugamintea mea este daca stiti ce tip de cerneala se foloseste pentru acest tip de plotter pentru ca altfel am aruncat banii pe fereastra.Atasez cateva poze.Multumesc anticipat.
pune o poză cu cartușele și căruciorul pentru cartușe.
Ai încercat să cauți specificațiile? Pe Gogu l-ai întrebat?

#83
vali4you

vali4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.06.2007
Buna seara .Caruciorul este in poza de mai sus.nu merge cu cartuse ci doar injectat cu cerneala prin unul din cele 2 furtunase.In ce priveste Google,of Doamne ce nu am incercat. Nu am gasit nici o referire la tipul de cerneala folosit.Inca o data multumesc pentru efort.

Edited by vali4you, 04 May 2018 - 23:49.


#84
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,673
  • Înscris: 03.12.2014

View Postvali4you, on 04 mai 2018 - 23:47, said:

Buna seara .Caruciorul este in poza de mai sus.nu merge cu cartuse ci doar injectat cu cerneala prin unul din cele 2 furtunase.In ce priveste Google,of Doamne ce nu am incercat. Nu am gasit nici o referire la tipul de cerneala folosit.Inca o data multumesc pentru efort.

Încearcă atunci cu cerneală de imprimantă. Găsești la butelcă la cei care vând sisteme CISS.

#85
vali4you

vali4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.06.2007
Multumesc pentru sfat.Voi incerca si va spun daca merge.

#86
dresstoimpress

dresstoimpress

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.12.2008
Buna ziua, am nevoie urgent de cineva (mecanic) care sa-mi pună la punct un sistem investronica, compus din plotter partner și masa Drawing Board 3. Ms.

#87
dresstoimpress

dresstoimpress

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.12.2008
Știți cumva un service plotter investronica sau Lectra pe Bucuresti?

#88
dumitrucelmare2000

dumitrucelmare2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2011
Are cineva un program de facut tipare pentru confectii : gerber, lectra, geminicad sau altceva din care se poate salva in PDF. Imi doresc sa invat mai multe despre proiectarea de tipare in confectii dar vreau si sa pot plota ceea ce fac ca sa testez .
Va multumesc

#89
costicamacovei

costicamacovei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.02.2010

View Postijj, on 25 august 2009 - 19:53, said:

Eu folosesc Gemini, soft romanesc, in limba romana, l-am invatat singura dupa manual si dupa filmele pe care le au postate pe site. Are conversii din fisiere native Lectra (.iba .vet), din Gherber, Assyst si Investronica, import si export de DXT AAMA. X8 este super si au modulul de incadrare automata inclus in pachetul de baza. Dupa parerea mea, firmele care platesc chirie pentru folosirea unui soft de import ar trebui sa se reorienteze.
buna ziua cat costa acest program sunt interesat sa pot invata acasa  multumesc

#90
dumitrucelmare2000

dumitrucelmare2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2011
Eu am lucrat pe la firme, ani buni și am învățat și Gerber și Gemini. Am avut ocazia sa fac și masterul în proiectare de tipare. Cei de la Gemini au și o varianta demo pe care poți sa o descarci gratis  de pe internet și o instalezi. Poți sa te joci cu ea pentru a învață cât vrei. Problema e ca nu poți sa scoți nimic din program gen : print, plot, export etc. Dar pentru învățare e o. K
Am rămas fără loc de munca și încerc să-mi caut un loc de munca legat de proiectarea în domeniul confecțiilor. Problema e ca de vre-o 3 luni am studiat toate ofertele și am pus anunțuri peste tot. Sunt dispus la relocare oriunde în tara. Ce ma sfătuiți sa fac?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate