Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Gerber; Lectra; Investronica; ....etc

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#37
stefyb2003

stefyb2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.06.2007

View Postselyas_sey, on Mar 6 2009, 17:48, said:

salut
cine poate sa imi spuna unde se pot face cursuri de proiectare?????
lucrez de ceva timp pe investronica dar nu am facut trainig de nici un fel...am avut doar manualul si rabdare sa inteleg pas cu pas functiile programului.E foarte greu sa fac asa ceva singura pe langa faptul ca trebuie sa confectionez si prototipurile,sa fac procesul tehnologic,sa fac sabloane de lucru,sa introduc modelele in productie (sa arat fiecarui muncitor cum se lucreaza fiecare operatie...)Nu am timp de pierdut cu experimente si nici de facut greseli (am platit o data in mod nedrept pt asta...spun nedrept pt ca sefii imi promit de 2 ani ca imi vor plati un curs...si ...pauza)
Va rog mult de tot spuneti-mi unde as putea invata corect acest program chiar daca o sa-l platesc eu si nu firma.
Multumesc


Salut,
Daca te referi la cursuri de predare a programului Investronica atunci acestea se fac de către firma care v-a vândut softul , dacă aceasta mai exista si va mai asigura suport.....din câte știu Investronica a fost cumpărata de Lectra de câțiva ani.
A doua opțiune este sa găsești pe cineva care sa cunoască bine acest soft (sa-l folosească) si sa faci niște lecții particulare cu aceasta persoana.

Eu i-ti recomand prima Varianta pt. ca acele persoane care fac școlarizare sunt special instruite sa predea acest program. LA rândul lor fac niște cursuri despre cum sa predea programul pt a fi înțeles mai ușor.
Cei care doar îl folosesc nu au suficienta răbdare și înțelegere cu persoanele care abia încep sa învețe.

#38
DeliaV

DeliaV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.03.2009
Buna


Pentru cei interesati de tipare, sunt o pasionata in croitorie si fashion design si va pot fi de ajutor cu proiectarea orcarui tip de tipare pentru confectiile de dama. Daca sunteti interesate va rog sa ma contactati la adresa mea de mail [email protected]. Numai bine, Delia

#39
stefyb2003

stefyb2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.06.2007

View PostDeliaV, on Mar 17 2009, 16:16, said:

Buna


Pentru cei interesati de tipare....
Cred ca ai greșit topicul draga Delia....interesează-te unde se fac reclame si postează acolo, aici este un topic despre tipare cu caracter tehnic si nu comercial.
Rog un moderator sa faca ceva in aceasta privinta.
Multumesc!

#40
zuzi19

zuzi19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.07.2009
Incerc sa descifrez PDS din GERBER si am ajuns la modulul de gradari.Care este diferenta dintre EDIT DELTA si CREATE DELTA.In lectra e mult mai simplu :Pt creare sau modificare gradare punct dau F6/control si merg pe ce punct doresc si interactiv pot face modificarea.

#41
sorinkirilov

sorinkirilov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2009
am si eu o intrebare....sunt cam nou in domeniu asta si am pasioneaza destul de tare...momentan cik lucrez in gerber dar deocamdata pe incadrari...lectra o stiu cam in proportie de 60%...dar vreau sa invat si gerber...faza e k il am da nu stiu cum sa il instalez....ma ajuta cineva?

#42
ijj

ijj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.08.2009
Eu folosesc Gemini, soft romanesc, in limba romana, l-am invatat singura dupa manual si dupa filmele pe care le au postate pe site. Are conversii din fisiere native Lectra (.iba .vet), din Gherber, Assyst si Investronica, import si export de DXT AAMA. X8 este super si au modulul de incadrare automata inclus in pachetul de baza. Dupa parerea mea, firmele care platesc chirie pentru folosirea unui soft de import ar trebui sa se reorienteze.

#43
sorinkirilov

sorinkirilov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2009

View Postijj, on 25th August 2009, 19:53, said:

Eu folosesc Gemini, soft romanesc, in limba romana, l-am invatat singura dupa manual si dupa filmele pe care le au postate pe site. Are conversii din fisiere native Lectra (.iba .vet), din Gherber, Assyst si Investronica, import si export de DXT AAMA. X8 este super si au modulul de incadrare automata inclus in pachetul de baza. Dupa parerea mea, firmele care platesc chirie pentru folosirea unui soft de import ar trebui sa se reorienteze.

da...nu e prea greu gemini....e chiar usor....dar de lectra care stie ceva

#44
blacoco

blacoco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.05.2008

View Postsorinkirilov, on 23rd August 2009, 16:29, said:

am si eu o intrebare....sunt cam nou in domeniu asta si am pasioneaza destul de tare...momentan cik lucrez in gerber dar deocamdata pe incadrari...lectra o stiu cam in proportie de 60%...dar vreau sa invat si gerber...faza e k il am da nu stiu cum sa il instalez....ma ajuta cineva?
             Te ajut eu....spune-mi numai cum sa facem ca sa ne putem auzi ca sa-ti explic cum sa-l instalezi.Lasa-mi msg sau un numar de telefon!Nu e chiar fff usor de instalat.

#45
sorinkirilov

sorinkirilov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2009
pai sorinkirilov e adresa mea de mes..vb acolo..

#46
panda66

panda66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.03.2010
Ma bucur foarte tare ca s-a deschis acest  topic.
Lucrez de 3 ani in Lectra si ma intereseaza foarte tare, si caut part time job. Stie cineva loc de munca?

#47
accuuser

accuuser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2010
Salut tuturor
Eu lucrez de 7 ani in AccuMark  si acuma am nevoie sa lucrez si in Investronica.
Ma poate ajuta cineva cum se instaleaza Investronica?
mail: [email protected]
Pentru intrebari despre AccuMark contactatima cu incredere :).

Edited by accuuser, 04 October 2010 - 09:22.


#48
florinchapel

florinchapel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.02.2009
salut baieti .arecineva pdful complet al lui lectra5000

#49
stefyb2003

stefyb2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.06.2007
foloseste cineva Modaris expert?

#50
Iulian_Pintilie

Iulian_Pintilie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.11.2011

View Poststefyb2003, on 3rd November 2011, 19:32, said:

foloseste cineva Modaris expert?

ce vrei sa stii despre program?

#51
dumitrucelmare2000

dumitrucelmare2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2011
Si eu lucrez de ceva vreme cu AccuMark si ma confrunt cu niste probleme. Prima problema ar fi ca atunci cand vreau sa introduc parametrul de plotare trebuie sa folosesc p-marker plot si daca trebuie sa creez acest parametru nu imi salveaza zecimalele de dupa virgula. Cu alte cuvinte imi ploteaza numai cu valori intregi si uneori am nevoie si de valori cu zecimale.
A doua problema ar fi ca daca bag parametru sau nu face toate desenele cu 1 cm mai inguste. Cum sa rezolv aceste aceste probleme?

#52
helenah

helenah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.03.2012
buna ziua.
foloseste cineva programul lectra diamino?
as avea nevoie de niste informatii daca se poate. multumesc.

#53
monnica

monnica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.03.2012
buna sunt din Cluj, si imi doresc foarte tare sa invat un soft de facut tipare nu am gasit cursuri pe nicaieri, sunt dispusa sa invat, sa stau cateva luni cat este nevoie pentru a cunoaste totul despre program. Daca este cineva dispus sa ma ajute!?
multumesc mult!

buna sunt din Cluj, si imi doresc foarte tare sa invat un soft de facut tipare nu am gasit cursuri pe nicaieri, sunt dispusa sa invat, sa stau cateva luni cat este nevoie pentru a cunoaste totul despre program. Daca este cineva dispus sa ma ajute!?
multumesc mult!

#54
cetitorul

cetitorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.03.2012
care stie ce format trebuie sa cumpar de pe www.CROi.ro ca sa mearga pe Gerber ?
sunt niste tipare interesante la pret de nimic dar nu stiu daca mi le dau si pentru Gerber

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate