Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Conditii garantie DCShop

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 16.079
  • Înscris: 26.11.2005
Depozitul de calculatoare specifica asa in garantia imprimantelor: "nu se acorda garantie imprimantelor in care s-au folosit alte consumabile dacat cele originale sau daca asestea au fost incarcate. imprimantele se vor prezenta la garantie numai cu cartuse neconsumate (cartuse originale - nu cartuse DEMO) cu care vin echipate initial unele modele".
Adica ei ma OBLIGA sa cumpar anumite produse pentru a putea folosi o imprimanta.
Eu cumpar o imprimanta de la ei, o tin in cutie sau o folosesc putin timp de 6 luni, apoi o duc la garantie (gasesc eu motiv). NU o primeste, deoarece sint cartuse demo.
Este corect asa ceva?! De ce ma obliga sa cumpar ceva pentru a putea folosi produsul lor??

#2
bortosc

bortosc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 87
  • Înscris: 07.11.2006
Nu poti fi obligat sa cumperi un alt produs pentru a beneficia de garantie. Totusi, daca acel cartus a fost reincarcat, ar trebui sa-l schimbi pentru ca poate fi chiar un motiv de pierdere a garantiei.

Incearca sa predai imprimanta asa cum e (cu cartusul original, ne-reincarcat) si, in cel mai rau caz, daca esti refuzat, poti apela la ANPC pentru a-i convinge.

#3
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 16.079
  • Înscris: 26.11.2005
Cam asa m-am gindit si eu, nu pot sa te oblige. Si nu prea pot sa verifice ce fel de cartuse ai folosit in ea.
Nu era imprimanta mea, era a unui prieten.
Pin la urma, da, a cumparat un cartus nou (color) si merge imprimanta. Deci cartusul (original demo, reumplut) se stricase.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate