Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 

Mi-a murit o boxa!

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 30.12.2005
Asa deodata, toate sunetele nu se mai aud decit intr-o singura boxa! Si ce e mai ciudate ca, concomitent si  sunetele alea default ale Win-ului nu se mai aud. Boxele, niste Teac-uri, sint ok, le-am probat pe alt pc. Am incercat cu drivere noi... nimic.
Ajutor!
Multumesc.

#2
proffesor

proffesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 18.03.2004
vezi sa nu ai balans-ul dat intr-o parte in volume control sau ar fi posibil sa se fi ars un canal al statiei la care sunt conectate boxele

#3
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 30.12.2005
Balansu' l-am verificat, e la mijloc....

#4
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006

 doktoru, on Dec 11 2006, 21:49, said:

Balansu' l-am verificat, e la mijloc....

Mai ales daca placa de sunet e onboard se poate sa se fi stricat mufa ei... Am intalnit 2 cazuri de genul asta.
Se pare ca e timpul sa cumperi o placa de sunet pe PCI sau sa faci un upgrade la placa de baza :)

#5
proffesor

proffesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 18.03.2004
incearca o reinstalare de SO apoi daca nu merge incearca cu o placa pci

#6
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 30.12.2005
Amluat-o pe fir in sus si si-a dat drumu' dupa ce am dezinstalat PC Suite-ul de la Nokia care-mi venise cu telefonu'!!! (N93, daca are vreo importanta). Stiti ceva de asa ceva?
Multumesc Radu si Prof.
E o placa onboard, da.
Si, tot da, de mult ma tot "maninca" sa-mi iau o placa PCI. Sa vedem, poate Mosu'...

#7
luc1111

luc1111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.12.2006

 doktoru, on Dec 11 2006, 20:32, said:

Asa deodata, toate sunetele nu se mai aud decit intr-o singura boxa! Si ce e mai ciudate ca, concomitent si  sunetele alea default ale Win-ului nu se mai aud. Boxele, niste Teac-uri, sint ok, le-am probat pe alt pc. Am incercat cu drivere noi... nimic.
Ajutor!
Multumesc.
Pai... e simplu.. adica. :worthy: ma rog. Nu este din cauza pc-ului. La u ori amplificatorul din boxa este defect,ori difuzorul din boxa kre nu se aude. Parerea mea.. difuzorul ^_^ Dar se poate reface...

#8
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006

 doktoru, on Dec 12 2006, 06:31, said:

Amluat-o pe fir in sus si si-a dat drumu' dupa ce am dezinstalat PC Suite-ul de la Nokia care-mi venise cu telefonu'!!! (N93, daca are vreo importanta). Stiti ceva de asa ceva?
Multumesc Radu si Prof.
E o placa onboard, da.
Si, tot da, de mult ma tot "maninca" sa-mi iau o placa PCI. Sa vedem, poate Mosu'...

Putin probabil sa fi fost din cauza Nokia PC Suite... Daca spui ca si-a dat drumu inseamna ca nu e de la placa de sunet (ci un fir intrerupt, un contact imperfect), insa ca sa fii sigur ca nu ea e cu probleme, probeaz-o cu alte boxe sau cu niste casti. Daca se aude tot intr-o singura parte e clara treaba.

#9
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 30.12.2005
Si ca sa fie tacimu' complet, stiu ca nu e sectiunea potrivita pentru o intrebare ca asta, dar...., mi-a disparut si meniul din click dreapta unde apare "New text" sau cam asa ceva, astfel ca trebuie sa fac un fisier doc nou, sa-i schimb extensia in *.txt, etc. etc. Ce dracu' sa-i fac?
Cu boxa, intr-adevar, am desfacut-o si are un contact dus, l-am lipit si gata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate