Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

Sziget

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
41 replies to this topic

#19
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
nu pot sa cred... nici un cititor de softpedia nu merge la sziget fest 2011 ?

#20
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
tot nimeni ?

#21
djhypnos

djhypnos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 14.04.2006
eu am sa merg anul asta. anul trecut nu am fost ca nu ma atrageau trupele care au fost.

#22
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
unde te cazezi ?
ce trupe te atrag anu asta ?

#23
djhypnos

djhypnos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 14.04.2006
sonata arctica, gogol bordelo, xiu xiu, chemical brothers, flogging molly .... inca nu stiu pe unde o sa stau, sunt mari sanse sa ajung doar o zi pe acolo.

#24
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
gogol, goran, gotan, above, prodigy, chemical brothers ... astia ma intereseaza pe mine :) dar am luat concediu si bilet pentru toata perioada :) o sa stau la ibis. este aproape, conditii decente si pret destul de mic.

#25
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
nu mai merge nimeni ?

#26
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
e clar, acest eveniment este extrem de putin interesant, cel putin pentru membrii softpedia

#27
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
https://picasaweb.go...feat=directlink

http://www.youtube.c...iget2011romania

#28
JulianYorke

JulianYorke

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.08.2011

View Postdjhypnos, on 23rd June 2011, 14:34, said:

sonata arctica, gogol bordelo, xiu xiu, chemical brothers, flogging molly .... inca nu stiu pe unde o sa stau, sunt mari sanse sa ajung doar o zi pe acolo.
Cum plm Xiu Xiu si Chemical Brothers in aceeasi oala cu Gogol Bordello =))))

View Postdemential, on 8th August 2011, 16:14, said:

e clar, acest eveniment este extrem de putin interesant, cel putin pentru membrii softpedia
Te-ai gasit unde sa intrebi.

Am fost eu. Highlights: Pulp, National, Crystal Castles, Interpol, Peter Bjorn, Prince, Judas, Prodigy, Chemical, Xiu Xiu, Trentemoller, Zombie Nation, Manics, White Lies, British Sea Power, Kate Nash.

Cele mai proaste concerte ever: Skunk Anansie, Gogol Bordello. Rise Against se apropie si ei.

Blasfemie ordinara sa vii la prostia aia de Gogol si sa nu stai la National+Manics+White Lies care oricum nu-ti vin in Romania sau vin o data in viata.

Edited by JulianYorke, 04 September 2011 - 11:57.


#29
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Vai, vai, nu merge nimeni la Sziget, ce chestie... Si ce daca?

#30
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
JulianYorke asta e si scopul : sa ii pui pe toti in aceeasi oala, sa multumesti cat mai multe gusturi :) eu de exemplu m-am simtit bine la Chemical Bothers, la Prodigy. si spre deosebire de tine, mi-a placut si skunk anansie. atat pentru cele cateva piese pe care le stiam, cat si pentru show-ul pe care l-a facut !!!
la gogol am stat ca a vrut nevasta-mea. in rest, se pare ca nu ne potrivim prea mult la gusturile muzicale :)) kate nash de exemplu mi s-a parut o colerica scarboasa :)
blackcat pai la sziget vin foarte multe trupe, unele foarte cunoscute, unele foarte apreciate, unele necunoscute dar absolut superbe :) + atmosfera de acolo ... absolut senzationala :) deci ... de ce sa nu mergi ?
preferi un "Festivalul berii" ? un concert OneBandShow in care ori te ploua, ori te lovesc taranii ? ... eu prefer sziget :) 2 ani consecutivi and counting :D

#31
JulianYorke

JulianYorke

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.08.2011
Am prins vreo 2 ore din Judas pentru ca tot spuneau ca-i ultimul tour si am zis sa-i mai vad o data, prin urmare am prins doar jumatate de ora din Chemical Brothers care nu mi s-au parut ASA extraordinari.

Eu am o problema cu astia care urla si care o fac intr-un mod foarte neplacut. Skunk Anansie, Rise Against si altii de care nu-mi mai amintesc acum ar fi pe black list.

Singurul gen pe care nu prea l-am auzit a fost hip-hopul. In rest, ce-i prostia aia cu ROMA TENT? Adica ungurii au ROMA TENT la un festival propriu si tot ei ne fac pe NOI, ROMANII, TIGANI?

Mi-a placut mult mai mult Exitul de la sarbi, Arcade Fire + Pulp + Portishead + Nick Cave > Pulp + National + Interpol + ce a mai fost. Plus preturi mai mici de vreo 2-3 ori, plus locatia geniala...

Edited by JulianYorke, 27 September 2011 - 11:09.


#32
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
http://www.sziget.hu/festival_english noutati pentru editia 20 de anul viitor :)
au fost anuntate si preturile biletelor, mai scumpe ca anul asta.

#33
JulianYorke

JulianYorke

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.08.2011
Si lineup? Ca in afara de Bat for Lashes (poate) nu mai stiu niciun nume.

#34
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
line-up cred ca in 2-3 luni cel putin :) poate ca e a 20-a editie si sa se grabeasca putin, dar nu cred. tot prin februarie-martie o sa vedem primul line-up.

#35
JulianYorke

JulianYorke

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.08.2011
http://www.last.fm/f...t Festival 2012 - vad aici un nume anuntat, cat de adevarat e? Nu de alta, dar n-am gasit nimic pe nicaieri.

#36
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
daca nu este afisat pe site-ul oficial sziget, cred ca nu este foarte sigura informatia :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate