Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Sziget

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
41 replies to this topic

#19
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
nu pot sa cred... nici un cititor de softpedia nu merge la sziget fest 2011 ?

#20
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
tot nimeni ?

#21
djhypnos

djhypnos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 14.04.2006
eu am sa merg anul asta. anul trecut nu am fost ca nu ma atrageau trupele care au fost.

#22
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
unde te cazezi ?
ce trupe te atrag anu asta ?

#23
djhypnos

djhypnos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 14.04.2006
sonata arctica, gogol bordelo, xiu xiu, chemical brothers, flogging molly .... inca nu stiu pe unde o sa stau, sunt mari sanse sa ajung doar o zi pe acolo.

#24
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
gogol, goran, gotan, above, prodigy, chemical brothers ... astia ma intereseaza pe mine :) dar am luat concediu si bilet pentru toata perioada :) o sa stau la ibis. este aproape, conditii decente si pret destul de mic.

#25
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
nu mai merge nimeni ?

#26
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
e clar, acest eveniment este extrem de putin interesant, cel putin pentru membrii softpedia

#27
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
https://picasaweb.go...feat=directlink

http://www.youtube.c...iget2011romania

#28
JulianYorke

JulianYorke

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.08.2011

View Postdjhypnos, on 23rd June 2011, 14:34, said:

sonata arctica, gogol bordelo, xiu xiu, chemical brothers, flogging molly .... inca nu stiu pe unde o sa stau, sunt mari sanse sa ajung doar o zi pe acolo.
Cum plm Xiu Xiu si Chemical Brothers in aceeasi oala cu Gogol Bordello =))))

View Postdemential, on 8th August 2011, 16:14, said:

e clar, acest eveniment este extrem de putin interesant, cel putin pentru membrii softpedia
Te-ai gasit unde sa intrebi.

Am fost eu. Highlights: Pulp, National, Crystal Castles, Interpol, Peter Bjorn, Prince, Judas, Prodigy, Chemical, Xiu Xiu, Trentemoller, Zombie Nation, Manics, White Lies, British Sea Power, Kate Nash.

Cele mai proaste concerte ever: Skunk Anansie, Gogol Bordello. Rise Against se apropie si ei.

Blasfemie ordinara sa vii la prostia aia de Gogol si sa nu stai la National+Manics+White Lies care oricum nu-ti vin in Romania sau vin o data in viata.

Edited by JulianYorke, 04 September 2011 - 11:57.


#29
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Vai, vai, nu merge nimeni la Sziget, ce chestie... Si ce daca?

#30
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
JulianYorke asta e si scopul : sa ii pui pe toti in aceeasi oala, sa multumesti cat mai multe gusturi :) eu de exemplu m-am simtit bine la Chemical Bothers, la Prodigy. si spre deosebire de tine, mi-a placut si skunk anansie. atat pentru cele cateva piese pe care le stiam, cat si pentru show-ul pe care l-a facut !!!
la gogol am stat ca a vrut nevasta-mea. in rest, se pare ca nu ne potrivim prea mult la gusturile muzicale :)) kate nash de exemplu mi s-a parut o colerica scarboasa :)
blackcat pai la sziget vin foarte multe trupe, unele foarte cunoscute, unele foarte apreciate, unele necunoscute dar absolut superbe :) + atmosfera de acolo ... absolut senzationala :) deci ... de ce sa nu mergi ?
preferi un "Festivalul berii" ? un concert OneBandShow in care ori te ploua, ori te lovesc taranii ? ... eu prefer sziget :) 2 ani consecutivi and counting :D

#31
JulianYorke

JulianYorke

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.08.2011
Am prins vreo 2 ore din Judas pentru ca tot spuneau ca-i ultimul tour si am zis sa-i mai vad o data, prin urmare am prins doar jumatate de ora din Chemical Brothers care nu mi s-au parut ASA extraordinari.

Eu am o problema cu astia care urla si care o fac intr-un mod foarte neplacut. Skunk Anansie, Rise Against si altii de care nu-mi mai amintesc acum ar fi pe black list.

Singurul gen pe care nu prea l-am auzit a fost hip-hopul. In rest, ce-i prostia aia cu ROMA TENT? Adica ungurii au ROMA TENT la un festival propriu si tot ei ne fac pe NOI, ROMANII, TIGANI?

Mi-a placut mult mai mult Exitul de la sarbi, Arcade Fire + Pulp + Portishead + Nick Cave > Pulp + National + Interpol + ce a mai fost. Plus preturi mai mici de vreo 2-3 ori, plus locatia geniala...

Edited by JulianYorke, 27 September 2011 - 11:09.


#32
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
http://www.sziget.hu/festival_english noutati pentru editia 20 de anul viitor :)
au fost anuntate si preturile biletelor, mai scumpe ca anul asta.

#33
JulianYorke

JulianYorke

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.08.2011
Si lineup? Ca in afara de Bat for Lashes (poate) nu mai stiu niciun nume.

#34
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
line-up cred ca in 2-3 luni cel putin :) poate ca e a 20-a editie si sa se grabeasca putin, dar nu cred. tot prin februarie-martie o sa vedem primul line-up.

#35
JulianYorke

JulianYorke

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.08.2011
http://www.last.fm/f...t Festival 2012 - vad aici un nume anuntat, cat de adevarat e? Nu de alta, dar n-am gasit nimic pe nicaieri.

#36
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
daca nu este afisat pe site-ul oficial sziget, cred ca nu este foarte sigura informatia :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate