Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Sziget

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
41 replies to this topic

#1
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
Pareri si impresii de la fostii si viitorii participanti la cel mai mare festival multicultural din Europa - Sziget, Budapesta.

Pentru cei care n-au auzit de el, e vorba de un festival care se tine de 14 ani in luna august in Budapesta, pe o insula de 120 de hectare de pe Dunare. Dureaza o saptamana, si in medie este vizitat de peste 500.000 de persoane. Pe insula exista 60 de scene pe care au loc concerte de toate felurile, de la reggae si rave la rock, cu nume mari din toata lumea. In afara de varietatea uriasa de muzica, exista reprezentatii de teatru, circ, activitati sportive (tenis, inot, fotbal, volei, ping-pong, bedminton, catarare, fotbal american, zorbing, bungee, tiroliana, lupte in ciocolata), baruri si terase pe diverse teme, mancaruri de pe diverse continente, ce mai, un urias teren de joaca pentru copiii, ingerii si dracii din noi.

Cine a fost e invitat sa povesteasca ce aventuri a avut pe-acolo, ce i-a placut, ce-ar mai vrea sa vada... Cine n-a fost poate sa afle mai multe si poate la anul se va pomeni pe-acolo :)

#2
enszigetee

enszigetee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.03.2007

View Postclicu, on Nov 22 2006, 00:26, said:

Pareri si impresii de la fostii si viitorii participanti la cel mai mare festival multicultural din Europa - Sziget, Budapesta.

Pentru cei care n-au auzit de el, e vorba de un festival care se tine de 14 ani in luna august in Budapesta, pe o insula de 120 de hectare de pe Dunare. Dureaza o saptamana, si in medie este vizitat de peste 500.000 de persoane. Pe insula exista 60 de scene pe care au loc concerte de toate felurile, de la reggae si rave la rock, cu nume mari din toata lumea. In afara de varietatea uriasa de muzica, exista reprezentatii de teatru, circ, activitati sportive (tenis, inot, fotbal, volei, ping-pong, bedminton, catarare, fotbal american, zorbing, bungee, tiroliana, lupte in ciocolata), baruri si terase pe diverse teme, mancaruri de pe diverse continente, ce mai, un urias teren de joaca pentru copiii, ingerii si dracii din noi.

Cine a fost e invitat sa povesteasca ce aventuri a avut pe-acolo, ce i-a placut, ce-ar mai vrea sa vada... Cine n-a fost poate sa afle mai multe si poate la anul se va pomeni pe-acolo :)

Salutare, m-am bucurat sa gasesc post-ul asta. Stiati ca acum exista si un partener roman al festivalului?
szigetfestival.ro a plecat de la ideea de a publica in limba romana experientele de pe insula si intre timp a devenit partener oficial al evenimentului. Speram sa fie de bun augur si cu timpul, sa vedem mai multe trupe de pe la noi la Sziget. Plus ca, trecuse prea mult timp fara un steag romanesc pe pagina oficiala...
Anul acesta va fi o editie aniversara. Se implinesc 15 ani de Sziget si ceva imi spune ca line-up-ul va fi pe masura.
Ne vedem pe insula!

#3
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Ma duc de 4 ani si nu am apucat inca sa ma plictisesc. Poate cel mai tare lucru la acest festival este varietatea in orice. 10 oameni pot sa-si petreaca festivalul in 10 moduri total diferite. Cu alte cuvinte, ti-l faci fix cum vrei tu !
Apropo ati votat ?

#4
enszigetee

enszigetee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.03.2007

View Postsepguy, on Mar 5 2007, 16:31, said:

Apropo ati votat ?

De mai multe ori  :coolspeak:

#5
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006
Anul asta voi face pe dracu'n patru ca sa ajung acolo. :lol:

#6
silentran

silentran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 15.11.2006
bai am si eu o intrebare
am inteles ca la sziget concerteaza numai formatiii alternative, core, nu metal
vin si formatii heavy, hard, trash?

#7
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Da, este un cort Hammerworld (Hammerworld este fostul magazin Metal Hammer Ungaria). Acolo puteai sa vezi in trecut Savatage, Gamma Ray, Amorphis, Testament, Nightwish, Slayer si multe alte formatii maghiare si straine, de la hard pana la death.
Eu cred ca cel putin o data merita sa mergi acolo. Daca stai cu cortul, probabil e mai interesant (dar prepara-te pentru conditii nu tocmai ideale), dar eu spun ca tot mai bine e daca ai un loc normal unde sa dormi, sa mananci si sa faci un dus. E praf destul de mare pe insula, dusurile sunt pline, poti fi si furat (din cort), sunt si destui oameni beati. Pai, e lume multa si diversa. :)
Programul pentru 2007 nu a fost inca anuntat.

#8
enszigetee

enszigetee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.03.2007
Scena principala:
Chemical Brothers (UK); Faithless (UK); Laurent Garnier (F) Gentleman (D); Gogol Bordello (USA);
The Good, The Bad & The Queen (UK);The Hives (S); Juliette and the Licks (USA); Kaizers Orchestra (N);
The Killers (USA); Madness (UK); Mando Diao (S); Mika (UK); Nine Inch Nails (USA); P!nk (USA);
The Rakes (UK); Sinéad O'Connor (IRL); Sportfreunde Stiller (D); Tool (USA) .....

Scena Hammerworld:
Killing Joke (UK); Within Temptation (NL); Negative (FIN); Napalm Death (UK); Pleymo (F) ....

si multi altii.

Primele nume confirmate sunt aici.
Lista urmeaza sa se extinda in urmatoarea perioada!

Edited by enszigetee, 04 April 2007 - 09:37.


#9
AlexWT

AlexWT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 28.04.2007
Ma gandesc serios sa ma duc mai ales ca vin si cei de la Within Temptation  :inlove:

#10
Fubar`

Fubar`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 21.05.2005

View PostAlexWT, on Apr 28 2007, 18:36, said:

Ma gandesc serios sa ma duc mai ales ca vin si cei de la Within Temptation  :inlove:

vin si in RO peste 2 luni.

#11
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,049
  • Înscris: 10.04.2006
Faithless :drooling:

#12
french_rabbit

french_rabbit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.06.2007
Salutare tuturor, am cmp 2 bilete la Sziget Fest 2007 si din pacate nu mai pot ajunge! :(
Vand URGENT cele 2 bilete non-camping area pentru toata perioada festivalului cu 370RON fiecare.
0724473844 (Dan)

#13
Don MaXxX

Don MaXxX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 08.04.2007
nu prea merita sa mergi

#14
K'licious67

K'licious67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.04.2007
.....Vand urgent 2 bilete cu campare inclusa la Sziget Festival 2007.....Pret: 110 Euro negociabil.....Tel: 0723752450

#15
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
so...a vazut careva de aici pe Nine Inch Nails live? B)
spuneti-mi si mie parerea,ceva...ca eu n-am fost,desi as fi vruuut taaare muult

#16
bogdanel82

bogdanel82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 18.08.2007

Quote

cel mai mare festival multicultural din Europa
  :deadtongue: nici chiar asa

eu cred ca avem si noi STUFSTOCK la Vama Veche la fel de buna, nu inteleg nebunia asta cu insula

#17
bogdanel82

bogdanel82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 18.08.2007
oricum in nici 10 ani Coke Live si B`estival egaleaza Insula, si ungurii o sa vina la noi la concert

#18
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
topicul asta chiar a murit de tot ? atat de putini romani merg aici ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate