Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Sfaturi constructie casa

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Alizeu

Alizeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.06.2005
Buna ziua

As dori sa-mi construiesc o casa dar intampin ceva probleme .Am un teren de 3000 m patrati dar marea problema este ca terenul este in panta.Nu am facut inca proiect pentru casa.Am fost cu un inginer  constructor si am masurat diferenta de nivel.Casa nu vreau sa fie mare cam de 100 mpatrati  per nivel si o sa fie parter plus mansarda.Diferentza de nivel e de 1,50 m la 12 m liniari .
In aceste conditii ce imi recomandati ? sa fac demisol plus parter sau sa merg cu parter +1?
Se merita mansardarea sau sa merg pe parter +1 ?
Nu am prea mare bugetul pt construcitia casei ..intentionez sa fac un credit pt nevoi personale si sa construiesc casa in regie proprie.Am un bun amic inginer constructor care poate veni saptamanal sa monitorizeze lucrarea.
Si ar mai fi ceva se pot econoimisi ceva bani daca in loc de fundatii continue as face fundatii izolate?
As face fundatii izolate in conditiile in care nu este afectata rezistentza lucrarii.De asta apelez la voi pentru ca in mod cert aveti mult mai multe informatii in acest domeniu .orice sfat sau sugestii sunt binevenite.
Daca am omis ceva am sa mai completez pe parcurs.multumesc anticipat la toti cei care vor binevoie sa-mi raspunda .

#2
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Nu ai postat unde trebuie. Citeste

aici

In aceeasi sectiune mai sunt cateva topicuri cu case, da o cautare.

#3
Alizeu

Alizeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.06.2005
Imi cer scuze ..am sa postez la rubrica care deja a mai tratat acest subiect

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate