Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Sfaturi constructie casa

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Alizeu

Alizeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.06.2005
Buna ziua

As dori sa-mi construiesc o casa dar intampin ceva probleme .Am un teren de 3000 m patrati dar marea problema este ca terenul este in panta.Nu am facut inca proiect pentru casa.Am fost cu un inginer  constructor si am masurat diferenta de nivel.Casa nu vreau sa fie mare cam de 100 mpatrati  per nivel si o sa fie parter plus mansarda.Diferentza de nivel e de 1,50 m la 12 m liniari .
In aceste conditii ce imi recomandati ? sa fac demisol plus parter sau sa merg cu parter +1?
Se merita mansardarea sau sa merg pe parter +1 ?
Nu am prea mare bugetul pt construcitia casei ..intentionez sa fac un credit pt nevoi personale si sa construiesc casa in regie proprie.Am un bun amic inginer constructor care poate veni saptamanal sa monitorizeze lucrarea.
Si ar mai fi ceva se pot econoimisi ceva bani daca in loc de fundatii continue as face fundatii izolate?
As face fundatii izolate in conditiile in care nu este afectata rezistentza lucrarii.De asta apelez la voi pentru ca in mod cert aveti mult mai multe informatii in acest domeniu .orice sfat sau sugestii sunt binevenite.
Daca am omis ceva am sa mai completez pe parcurs.multumesc anticipat la toti cei care vor binevoie sa-mi raspunda .

#2
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Nu ai postat unde trebuie. Citeste

aici

In aceeasi sectiune mai sunt cateva topicuri cu case, da o cautare.

#3
Alizeu

Alizeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.06.2005
Imi cer scuze ..am sa postez la rubrica care deja a mai tratat acest subiect

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate