Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 

Peugeot 307 SW

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
20 răspunsuri în acest subiect

#19
crash_the_bone

crash_the_bone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 07.03.2006
Nu-mi place deloc. Mi se par slabute Peujeourile, chiar deloc nu-mi plac nu au nici un element sa-mi placa. Dar faci cum vrei tu! :deadtongue:

#20
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.426
  • Înscris: 04.06.2006

 crash_the_bone, on Jun 6 2006, 22:08, said:

Nu-mi place deloc. Mi se par slabute Peujeourile, chiar deloc nu-mi plac nu au nici un element sa-mi placa. Dar faci cum vrei tu! :deadtongue:

Ce-nseamna slabut ? Detalii.
E drept ca 911 e tare, dar ...
Intr-un articol din Auto Motor si Sport au fost comparate Golf, Megane Bicorp si 307, care a fost declarat castigator la confort de ex. Golful a luat locul 1 la calitatea materialelor iar Meganul la motor, ceva mai puternic decat celelalte 2.

#21
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.205
  • Înscris: 21.08.2003

 misusumi, on Jun 6 2006, 17:55, said:

Cristian

Multumesc, si eu cred ca unii sunt ori foarte ghinionisti ori foarte pretentiosi.
In general merg cu 100 km/ora, doar la depasiri mai ajung pe la 120-130, asa ca datele furnizate de tine sunt pe gustul meu.
N-am inteles consumul: 8/9/11 vrea sa fie 8 la sosea ? Ma astept la 11 in oras cu cutia automata dar 8 la sosea e cam mult.
Am inteles ca motorul e bun dar restul (caroserie, suspensii etc.) cum s-a comportat in cei 75 mii de km ?

Toate cele bune, si tie si masinii


...multumesc pentru urare dar nu cred ca ma va prinde costisitoarea revizie de 80000km cu ea,este timpul sa evoluez ;)  [Cumparatorul va fi informat,si va stii la ce sa se astepte ]
Inainte de 307 am avut o masina nemteasca (focus hatch ,tot  1.6 gas ),o masinutza supersimpatica cu notabile caracteristici dinamice si  surprize placute la consum;dar nu avea AC si m-am hotarat sa o schimb tot cu ...focus! Dintr-o intamplare (autoshow Mamaia) am facut cunostiinta cu 307 iar in aceiasi bani care-i aveam rezervati ptr un focus aproape chel (nimic in afara de AC ) am luat o masina mai mare,cu AC,alarma + inchidere,si break pe deasupra...singura mea retinere a fost factorul BKL (adica spiritul de turma care zice ca nemtestile e cele mai bune iar italienele si frantuzoaicele e nashpa dom'le !) dar am riscat si se pare ca am castigat...mdea,se prea poate ca la inchidere usile mele sa faca 0,5 db in plus fata de o nemteasca la aceeasi varsta iar motorul sa cada la 180 K si nu la 200 ...dar wtf,vorbim de un bun de consum,aproape la fel ca un TV sau un frigider;masinile care tin 1mil km nu prea mai au cautare...Revenind :nu am avut nici un fel de probleme la suspensie,directie,mecanica sau vopsea,DAR masina a mers 99,99% numai pe asfalt cal. 1-2 (merçi ,Mazare) si pana l-au demolat a stat numai in garaj( merdé Mazare!)...iar restul tine de exploatare ,dar adevarul este ca nu am avut curaj sa o folosesc numai la limita,se pare ca mai am ceva fantome din spiritul de care vorbeam mai sus...acum despre consum:daca tu reusesti sa mergi aproape constant,cu masina goala,numai cu 100 km/h la drum intins poate ai sanse la un 7,dar nu mai putin,e vb de 1 $ la urma urmei,gandeste-te numai la suprafata care o expune caroseria la un vant lateral de exemplu...

Editat de cristian_sen, 07 iunie 2006 - 21:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate