Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Pe o singura intrare USB la Tv pot adauga mai multe dispozitive ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
Cristinel76

Cristinel76

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 25.04.2019
Salut, am un televizor care are o singura intrare USB .
Pot adauga un Distribuitor HUB pentru a introduce mai multe dispozitive periferice ?
Ex : STICK Media , alimentare Google Chromecast , o lampa LED...






Fișiere atașate



#2
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 716
  • Înscris: 02.04.2009
Poți, dar nu vor funcționa fără alimentare separată

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.050
  • Înscris: 30.08.2006
Cumpara dar cu port de alimentare separata.

#4
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.026
  • Înscris: 24.04.2013
Poate merge sau poate nu. Am televizor (LG dar vechi) care implicit nu suporta hub-uri USB. Am gasit de am umblat printr-un meniu de service sa activez aceasta functionalitate, dar si asa e limitat si se pot folosi doar primele 2 porturi ale hub-ului. Acu’, in zilele noastre, poate functioneaza standard dar nu as lua-o ca certitudine.

Si subscriu la sfatul colegilor de mai sus, ia hub cu alimentare proprie. Unele televizoare, nu stiu daca toate, au un port special ‘hdd’ care furnizeaza 1000mA (pe USB 2.0, care standard asigura doar 500mA), deci duce un receiver de kit wireless mouse+tastatura si un stick USB simultan, dar poate o sa ai nevoie de mai mult si atunci folosesti alimentarea hub-ului.

#5
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.037
  • Înscris: 08.08.2002
Din ce ai insirat acolo doar stick-ul e ok pentru Choromecast si lampa ai nevoie de alimentare separata nu din USB-ul tv-ului.

#6
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.026
  • Înscris: 24.04.2013
Chromecast se poate alimenta din USB-ul televizorului. Eu asa il alimentez; bineinteles singur pe acel port, nu cu hub fara alimentare proprie + alte dispozitive conectate la hub in acelasi timp.

#7
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.060
  • Înscris: 01.09.2004
Chromecast se poate alimenta separat, iar în usb pui stick-ul cu ce vrei...

#8
Userul_80

Userul_80

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 576
  • Înscris: 26.06.2022
huburile usb sunt construite pt a lucra cu un driver (windows mac) , tv urile au de obicei soft proprietar pe linux , daca vrei doar sa ai alimentare de 5 v te poti folosi de hub , in rest e la noroc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate