Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Decizia FINALA a boxelor de podea care le voi achizitiona

* - - - - 4 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
22 răspunsuri în acest subiect

#19
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.259
  • Înscris: 24.02.2007
Aveam boxe de podea ce in grafice aveau frecvente joase foarte bune. Dupa ce am introdus si un subwoofer diferenta a fost insa foarte mare.

#20
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.761
  • Înscris: 18.07.2022
Etajul care din cate? Nu de alta, dar si altitudinea are o influenta asupra sonorizarii. Daca peretele livingului e lipit de baia vecinilor, reverberatiile pot deveni incontrolabile sau, pentru unii, intolerabile. Sau dati cu decibelii peste gard, in natura libera, catre vecinul ochelarist care are un proiect de finalizat?
Mai sunteti multi cu galagia asta? Mie-mi place Guta, de ce ma obligi sa ascult Rahmaninov? Sau viceversa. Ia-ti, nene, niste casti.

PS. "Pe care le voi..."

#21
sh0t_

sh0t_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 162
  • Înscris: 27.07.2020
Aproape de colturi am usile care duc spre bucatarie si spre baie ramanand aproape 0 loc.

In rest am un semineu pe o parte , unde clar n am sa amplasez nimic audio in apropriere , si pe partea dreapta am amplif , casetofon deck , etc.. + mobila , deci n am unde sa pun un subwoofer , si chiar daca as avea loc , nu imi place ideea. Vreau 2 boxe care sa se descurce singure.

dimensiuni 7.5 x 7m

#22
liverpoolmylove

liverpoolmylove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 29.10.2008
Nimeni nu are de unde sa stie cum vor suna boxele pe care le ai mentionat in spatiul tau. Sa nu mai punem la socoteala matching ul dintre amplificator si boxe. Asa ca ori incerci sa asculti cat mai multe din ceea ce ai scris ori iei la noroc.

#23
sh0t_

sh0t_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 162
  • Înscris: 27.07.2020
Am luat monitor audio monitor 300 la noroc , si ma declar multumit. Momentan merg pe un Onkyo TX 9031RDS , in viitorul apropriat vor merge pe Pioneer A757.

E zi si noapte fata de unitre , in mare parte pe innalte si bass.


bass u coboara undeva la 40HZ -6db , poate si mai bine in camera mea de 50mp , fata de unitre care de la 100 hz deja incep sa moara

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate