Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Restartare incontinuu

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Windows78

Windows78

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.05.2020
Salut,aseară am instalat windows 7,iar azi dimineață laptopul se restarteaza încontinuu, și nu pot întra deloc în bios, pot întra doar în setup Intel cev gen cu tastele fn+f1 f2, atâta tot, am schimbat de la setări de la legaci la uefi și când am băgat dvd cu Windows 8 și 10 nu mergea, dar cu Windows 7, îmi dădea sa apăs pe o tasta pt a continua iar după apărea logo iar după tot ecranul se făcea albastru,nu mai știu ce sa ii fac, daca schimb la boot menu înapoi în lehacy laptopul se restarteaza încontinu, am un Lenovo 505s

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,581
  • Înscris: 15.06.2004
Puteai continua pe celalalt topic - https://forum.softpe.../#entry29131564

Nu prea dai detalii - nici pe topicul anterior nu ai zis decat modelul...

Sfatul meu - apeleaza la un prieten care se pricepe sau la un service.

E posibil sa ai probleme hardware sau mai stiu eu de ce natura...

Edited by eiffel, 21 June 2022 - 12:42.


#3
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 18.08.2021
Daca laptopul se restarteaza inainte sa incerce sa incarce OS de pe DVD sau din HDD, problema nu e din setarea UEFI/Legacy, ci din hardware. Incearca sa scoti si sa re-asezi memoria/memoriile RAM, eventual cureti contactele lor cu o microfibra curata. Sau incerci sa bootezi pe rand, doar cu o placuta de RAM, daca ai doua. Mai multe sfaturi nu vei primi, ca nu dai informatii despre hardware. Procesor, memorii, HDD sau SSD, video integrat sau dedicat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate