Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

windowsul meu intra doar in diagnosis

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Windows78

Windows78

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.05.2020
Salut ,o prietena de a mea a incercat sa bage windows 10 descarcat de pe net pe laptop iar dupa cateva zile,laptopul intra doar in pc diagnosis ,am incercat sa intru in bios dar nu merge deloc am incercat toate tastele si  butonul novo ,iar in cmd am doar disk 0 care are tot spatiul folosit ,am un dvd cu windows bootat ,nici el nu merge ,laptopul este lenovo 505s

#2
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,170
  • Înscris: 05.01.2006
Ai incercat o noua instalare? Sau doresti sa recuperezi mai intai datele vechi?
Daca doresti sa recuperezi datele vechi incearca si cu un cd/dvd de linux live ca sa le preiei - in folderul users sunt desktop/downloads/etc (si evident poate si in alte locuri/partitii).

In bios iti mai arata hdd-ul/ssd-ul? De obicei BIOS-ul se deschide cand apesi rapid cand pleaca calculatorul tasta F2 (sau posibil sa fie necesar sa apesi deodata Fn+F2).

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Probabil s-a busit ceva la windows. Dar in mod normal cu el busit ar trebui sa permita accesul la BIOS - poate nu stii tu sa-l accesezi.

Potiu pune o poza cu ecarnul de "PC diagnosis" ? Ca nu prea am auzit de asa ceva - mi-e ca e ecranul cu butoane de unde se poate intra in safe mode sau in BIOS, etc...

Butonul ala e ptr recovery si functioneaza doar dac la instalarea windowsului " de pe net" nu s-a sters partitia de recovery pe care o acceseaza.

#4
JustXXL

JustXXL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,229
  • Înscris: 04.03.2020
https://superuser.co...n-a-lenovo-g505

#5
Windows78

Windows78

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.05.2020
Mulțumesc, link-ul ala mi a fost mare ajutor, am reușit sa instalez Windows 7 aseară pe la 12 noaptea iar în dimineața aceasta laptopul a început sa se restarteze încontinuu, apărând o liniuta în partea ecranului sus stânga, iar în bios nu mai merge deloc sa întru, plus ca laptopul se încălzește foarte tare după 5 minute de aprins

Edited by Ravy, 21 June 2022 - 10:22.


#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,486
  • Înscris: 30.08.2006
Dezactiveaza fast boot din bios. Nu are nici un avantaj si in plus nu mai poti intra in bios daca nu se mai incarca so. Pentru asta va trebui sa dai reset la bios ca sa revii la setarile default sau o noua instalare si apoi intri in bios si dezactivezi fast boot.

Edited by Leo2006, 21 June 2022 - 17:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate