Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

achizitie telefon abonat vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
vallywally

vallywally

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 14.06.2004
va salut si intreb;
o cunostiinta , client vodafone a achizitionat un telefon in rate (are abonament de 5 euro) de la un magazin vodafone. In urma acestui gest a primit o factura
care contine pretul aparatului si nimic altceva
1a . Nu ar fi trebuit sa primeasca si un alt act ? (contract pe romaneste si termenii acestuia ) 1b.  sau reformulat; era obligatia cumparatorului sa il solicite ?
2. In lipsa acestuia eu pot achita factura ?

PS Intreb pentru ca nu stiu si va multumesc .

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
  • Nu stiu cum e la Vodafone, dar la Orange e un agajament de plata in rate. Eu asa am (factura +Angajamentul de plata in rate). Poate il gaseste pe mail sau in contul MyVodafone (de verificat daca exista o rubrica cu acte/documente electronice)
  • Factura o poate achita oricine. Nu esti conditionat de un act pentru plata facturii (in rate sau totul o data).


#3
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020

View Postvallywally, on 28 februarie 2022 - 13:08, said:

va salut si intreb;
o cunostiinta , client vodafone a achizitionat un telefon in rate (are abonament de 5 euro) de la un magazin vodafone. In urma acestui gest a primit o factura
care contine pretul aparatului si nimic altceva
1a . Nu ar fi trebuit sa primeasca si un alt act ? (contract pe romaneste si termenii acestuia ) 1b.  sau reformulat; era obligatia cumparatorului sa il solicite ?
2. In lipsa acestuia eu pot achita factura ?

PS Intreb pentru ca nu stiu si va multumesc .
Nu cumva raspunsul la intrebarea adresata se gaseste in attachment-ul de la e-mailul respectiv? Poate nu l-a deschis.

#4
vallywally

vallywally

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 14.06.2004
In mod sigur persoana are un cont de email, dar nu se pricepe la internet (e mai in virsta )
    Am sa verific.
    Multumesc

#5
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Fa-i cont in My Vodafone, poate ti-e mai simplu cu plata si cu gasirea de alte detalii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate