Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Recomandare tastatura

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
Salutari

Tastatura actuala da semne de oboseala, unele taste nu prea mai fac contact asa usor si ma gandeam sa o schimb. O am de 6-7 ani si e vorba de un Logitech k740 de care am fost foarte multumit
Aveti vreo sugestie la ceva alternative ?
Buget pana in 500-600 Ron, dar se poate mari daca se justifica

Ce mi-a placut la tastatura asta :
- slim
- taste luminate
- arm rest
- silentioasa

Parca as vrea ceva nou , insa cu aceleasi caracteristici . Daca nu gasesc ceva interesant, probabil o sa comand una la fel

LE : neaparat cu fir :)

Edited by Andreysc7, 29 November 2021 - 10:22.


#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 30.08.2006
Daca ti-a placut cum se simt tastele la Logitech atunci ramai pe aceiasi serie. Cele mecanice au cursa lunga si chiar si cele cu switch-uri red au zgomot daca apesi cu putere pe ele.
Acum am vazut ca aceasta e fara fir. Tehnologia te forteaza sa te adaptezi.
https://www.cel.ro/t...ata-pNyY0NTU-l/
[ https://s1.cel.ro/images/mari/tastatura-wireless-iluminata-logitech-k800-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Leo2006, 29 November 2021 - 10:44.


#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
Da , am avut si tastatura aceea fara fir pe un alt PC. Timp de 3 luni, apoi am varsat cafeaua pe ea si a fost gata :lol:

#4
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Logitech MX Keys is The King.

Eu o incarc cam la 2 luni. Te anunta din timp cand bateria e aproape goala sa poti sa o incarci intr-un moment in care nu arde camasa pe tine.

#5
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
Nu vreau wireless pentru ca am mai avut un mouse tot de la logitech , MX Master 2 + tastatura de mai sus iar din cand in cand aparea lag cand scriam sau agata mouse-ul . Rezolvam ori prin a schimba use-ul , ori prin a conecta mouse-ul prin fir. Cred ca erau ceva interferente
In plus, acel mouse dupa 1 an de folosire, 8-10 ore pe zi , incepuse sa arate oarecum oribil. Cauciucul de pe scroll e foarte subtire si s-a desprins + butoanele de click incepusera sa faca un sunet ciudat la apasare

#6
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006

View PostAndreysc7, on 29 noiembrie 2021 - 11:57, said:

Nu vreau wireless pentru ca am mai avut un mouse tot de la logitech , MX Master 2 + tastatura de mai sus iar din cand in cand aparea lag cand scriam sau agata mouse-ul . Rezolvam ori prin a schimba use-ul , ori prin a conecta mouse-ul prin fir. Cred ca erau ceva interferente
In plus, acel mouse dupa 1 an de folosire, 8-10 ore pe zi , incepuse sa arate oarecum oribil. Cauciucul de pe scroll e foarte subtire si s-a desprins + butoanele de click incepusera sa faca un sunet ciudat la apasare
Daca bateria e destula nu mai exista lag bluetooth-ul dela 4.0 in sus. Am folosit ani de zile un Logitech K400 langa mousi wireless si niciodata nu am avut probleme cu lagul. Acum am o tastatura Drevo care nu are probleme cu lagul si e departe de pretul unui Logitech de top. De lag la tastatura wireless te poti plange in jocuri, in nici un caz la scris de birou. Nu o pot recomanda Drevo Calibur ca al meu daca vrei silentioasa, insa dupa ce te obisnuiesti cu o mecanica buna zgomotul de taste parca te imbie sa scrii mai mult.

#7
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,555
  • Înscris: 21.12.2006
Aruncă un ochi și la produsele Cherry - aceiași care produc celebrele switch-uri au game de periferice office și gaming. Cele office sunt de uz intensiv cu o grămadă de certificări.
https://www.cherry-w...ome-office.html

Cred că le poți comanda de pe Amazon, dacă nu găsești ceva in oferta autohtonă
https://www.compari....a-c3111/cherry/



#8
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
Cred ca o sa incerc un Cherry :D , mersi fain

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate