Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 

Recomandare tastatura

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
Salutari

Tastatura actuala da semne de oboseala, unele taste nu prea mai fac contact asa usor si ma gandeam sa o schimb. O am de 6-7 ani si e vorba de un Logitech k740 de care am fost foarte multumit
Aveti vreo sugestie la ceva alternative ?
Buget pana in 500-600 Ron, dar se poate mari daca se justifica

Ce mi-a placut la tastatura asta :
- slim
- taste luminate
- arm rest
- silentioasa

Parca as vrea ceva nou , insa cu aceleasi caracteristici . Daca nu gasesc ceva interesant, probabil o sa comand una la fel

LE : neaparat cu fir :)

Edited by Andreysc7, 29 November 2021 - 10:22.


#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,791
  • Înscris: 30.08.2006
Daca ti-a placut cum se simt tastele la Logitech atunci ramai pe aceiasi serie. Cele mecanice au cursa lunga si chiar si cele cu switch-uri red au zgomot daca apesi cu putere pe ele.
Acum am vazut ca aceasta e fara fir. Tehnologia te forteaza sa te adaptezi.
https://www.cel.ro/t...ata-pNyY0NTU-l/
[ https://s1.cel.ro/images/mari/tastatura-wireless-iluminata-logitech-k800-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Leo2006, 29 November 2021 - 10:44.


#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
Da , am avut si tastatura aceea fara fir pe un alt PC. Timp de 3 luni, apoi am varsat cafeaua pe ea si a fost gata :lol:

#4
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Logitech MX Keys is The King.

Eu o incarc cam la 2 luni. Te anunta din timp cand bateria e aproape goala sa poti sa o incarci intr-un moment in care nu arde camasa pe tine.

#5
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
Nu vreau wireless pentru ca am mai avut un mouse tot de la logitech , MX Master 2 + tastatura de mai sus iar din cand in cand aparea lag cand scriam sau agata mouse-ul . Rezolvam ori prin a schimba use-ul , ori prin a conecta mouse-ul prin fir. Cred ca erau ceva interferente
In plus, acel mouse dupa 1 an de folosire, 8-10 ore pe zi , incepuse sa arate oarecum oribil. Cauciucul de pe scroll e foarte subtire si s-a desprins + butoanele de click incepusera sa faca un sunet ciudat la apasare

#6
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006

View PostAndreysc7, on 29 noiembrie 2021 - 11:57, said:

Nu vreau wireless pentru ca am mai avut un mouse tot de la logitech , MX Master 2 + tastatura de mai sus iar din cand in cand aparea lag cand scriam sau agata mouse-ul . Rezolvam ori prin a schimba use-ul , ori prin a conecta mouse-ul prin fir. Cred ca erau ceva interferente
In plus, acel mouse dupa 1 an de folosire, 8-10 ore pe zi , incepuse sa arate oarecum oribil. Cauciucul de pe scroll e foarte subtire si s-a desprins + butoanele de click incepusera sa faca un sunet ciudat la apasare
Daca bateria e destula nu mai exista lag bluetooth-ul dela 4.0 in sus. Am folosit ani de zile un Logitech K400 langa mousi wireless si niciodata nu am avut probleme cu lagul. Acum am o tastatura Drevo care nu are probleme cu lagul si e departe de pretul unui Logitech de top. De lag la tastatura wireless te poti plange in jocuri, in nici un caz la scris de birou. Nu o pot recomanda Drevo Calibur ca al meu daca vrei silentioasa, insa dupa ce te obisnuiesti cu o mecanica buna zgomotul de taste parca te imbie sa scrii mai mult.

#7
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,528
  • Înscris: 21.12.2006
Aruncă un ochi și la produsele Cherry - aceiași care produc celebrele switch-uri au game de periferice office și gaming. Cele office sunt de uz intensiv cu o grămadă de certificări.
https://www.cherry-w...ome-office.html

Cred că le poți comanda de pe Amazon, dacă nu găsești ceva in oferta autohtonă
https://www.compari....a-c3111/cherry/



#8
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
Cred ca o sa incerc un Cherry :D , mersi fain

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate