Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 

Hepatita acuta de cauza necunoscuta,diagnostic initial....Sindrom Wilson asociata cu insuficenta hepatica,diagnostic final

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
viorel_neagu

viorel_neagu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.01.2021
Buna ziua.
In urma cu 5 zile,baiatul meu ( 9 ani ) s-a simtit rau ( dureri abdominale,senzatie de voma,febra 39.4,dureri in partea dreapta a abdomenului ).
In momentul venirii acasa a salvarii,medicul de pe slavare suspicionat ca si cauza o criza acuta de apendicita.
Ne-am dus de urgenta la spitalul de la noi din Slatina....acestia in urma consultatiilor mai amanuntite ( consult de urgenta in camera de garda + plus consult chirurgical + consult medic infectionist....s-a constatat faptul ca nu este vorba de o criza de apendicita ci este vorba de o afectiune hepatica ( initial medicul chirurg nu a vrut sa-mi spuna ce suspicioneaza ca si diagnostic,imediat dupa venirea analizelor si s-a uitat pe ele a fugit repede la telefon si dupa o ce discutat cu cine a discutat, intr-un final  mi-a care ca este vorba de hepatita acuta de cauza necunoscuta cu risc de hemoragie digetiva inferioara si ca recomandarea lui este  dplasarea de urgenta la Craiova...zis si facut , plecat cu salvarea spre Craiova, de data asta pe langa asistentul , doctorita cu care a sosit initial salvarea,am fost insotiti si de catre un medic chirurg detasat special de la spitalul din Slatina.
Ajunsi in Craiova a fost supus unor teste suplimentare,iar dignosticul pus a fost confirmat cu o oarecare circumspectie in sensul ca de data aceasta a fost chemat un medic gastroeneterolog,care a pus diagnosticul final Afectiune Hepatica cauzata de Sindrom Wilson. asociata cu insuficienta hepatica.
Dupa ce baiatul a fost stabilizat,medicul gastroeneterolog cat si medicul chirurg ne-a recomandat sa mergem la Bucuresti.

Intrebarea mea acum este : cunoasteti vreun medic de specialitate gastoeneterologie pediatrica competent?
Nu conteaza daca spitalul este de stat sau privat...costurile nu ma intereseaza....

Multumesc.

#2
rodion22

rodion22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 07.11.2020
Incearca sa ajungi la spitalul Grigore Alexandrescu, acolo sa găsești medicul de acre ai nevoie

#3
raluka1997

raluka1997

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.01.2021
Am incercat sa va raspund in privat dar nu reusesc...

Recomandarea mea ar fi urmatoarea : Institutul Clinic Fundeni,Prof.Univ. Dr.Liliana Simona Gheorghe sau in cadrul aceluias institut,Prof.Univ.Dr. Mircea Mihai Diculescu

#4
Devanu

Devanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 22.08.2007
Dr. Pacurar Daniela.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate