Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Hepatita acuta de cauza necunoscuta,diagnostic initial....Sindrom Wilson asociata cu insuficenta hepatica,diagnostic final

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
viorel_neagu

viorel_neagu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.01.2021
Buna ziua.
In urma cu 5 zile,baiatul meu ( 9 ani ) s-a simtit rau ( dureri abdominale,senzatie de voma,febra 39.4,dureri in partea dreapta a abdomenului ).
In momentul venirii acasa a salvarii,medicul de pe slavare suspicionat ca si cauza o criza acuta de apendicita.
Ne-am dus de urgenta la spitalul de la noi din Slatina....acestia in urma consultatiilor mai amanuntite ( consult de urgenta in camera de garda + plus consult chirurgical + consult medic infectionist....s-a constatat faptul ca nu este vorba de o criza de apendicita ci este vorba de o afectiune hepatica ( initial medicul chirurg nu a vrut sa-mi spuna ce suspicioneaza ca si diagnostic,imediat dupa venirea analizelor si s-a uitat pe ele a fugit repede la telefon si dupa o ce discutat cu cine a discutat, intr-un final  mi-a care ca este vorba de hepatita acuta de cauza necunoscuta cu risc de hemoragie digetiva inferioara si ca recomandarea lui este  dplasarea de urgenta la Craiova...zis si facut , plecat cu salvarea spre Craiova, de data asta pe langa asistentul , doctorita cu care a sosit initial salvarea,am fost insotiti si de catre un medic chirurg detasat special de la spitalul din Slatina.
Ajunsi in Craiova a fost supus unor teste suplimentare,iar dignosticul pus a fost confirmat cu o oarecare circumspectie in sensul ca de data aceasta a fost chemat un medic gastroeneterolog,care a pus diagnosticul final Afectiune Hepatica cauzata de Sindrom Wilson. asociata cu insuficienta hepatica.
Dupa ce baiatul a fost stabilizat,medicul gastroeneterolog cat si medicul chirurg ne-a recomandat sa mergem la Bucuresti.

Intrebarea mea acum este : cunoasteti vreun medic de specialitate gastoeneterologie pediatrica competent?
Nu conteaza daca spitalul este de stat sau privat...costurile nu ma intereseaza....

Multumesc.

#2
rodion22

rodion22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 07.11.2020
Incearca sa ajungi la spitalul Grigore Alexandrescu, acolo sa găsești medicul de acre ai nevoie

#3
raluka1997

raluka1997

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.01.2021
Am incercat sa va raspund in privat dar nu reusesc...

Recomandarea mea ar fi urmatoarea : Institutul Clinic Fundeni,Prof.Univ. Dr.Liliana Simona Gheorghe sau in cadrul aceluias institut,Prof.Univ.Dr. Mircea Mihai Diculescu

#4
Devanu

Devanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 22.08.2007
Dr. Pacurar Daniela.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate