Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Setari internet mobil Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Un unchi a venit la mine cu un telefon  Ulefone Power 3L deoarece nu ii mergea internetul. Am pus la Nume Vodafone internet si la APN live.vodafone.com dupa ce m-am uitat cum am eu setat pe telefon. Am incercat internetul si mergea perfect. Dupa ce a plecat, mai pe seara mi-am dat seama ca el de fapt are abonament la Digi si ca am gresit. Cum de a mers internetul cu setari gresite?

#2
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013

View Postgerbil, on 01 septembrie 2019 - 15:35, said:

Un unchi a venit la mine cu un telefon  Ulefone Power 3L deoarece nu ii mergea internetul. Am pus la Nume Vodafone internet si la APN live.vodafone.com dupa ce m-am uitat cum am eu setat pe telefon. Am incercat internetul si mergea perfect. Dupa ce a plecat, mai pe seara mi-am dat seama ca el de fapt are abonament la Digi si ca am gresit. Cum de a mers internetul cu setari gresite?


mergea pe WI-FI?

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Nu, pe 4G. Cum am bagat setarile a si aparut iconita 4G sus. Aia mica care arata datele mobile nu cealalta.

Edited by gerbil, 01 September 2019 - 15:49.


#4
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
E normal la Digi, orice APN ai scrie acolo, si alabala, te conecteaza la Internet :)

#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Da? Asta chiar e buna.

#6
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Da. Toate SIMurile au profile cu numele APNurile pe care le pot accesa si cateodata operatorii pun primul APN wildcard " * " , adica ai voie sa vii cu orice balarie si mai departe in interiorul retelei balaria asta e inlocuita cu APNul lor standard, la Digi parca e "internet", asta ptr a nu se propaga toate scamele in retea.
In felul asta toate telefoanele vechi si noi, configurate sau nu gresit o sa aiba acces la Internet.

Edited by AlexEn, 01 September 2019 - 18:42.
eliminare exprimare peiorativa


#7
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate