Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Pentru eficienta roletelor blackout

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
dana_1

dana_1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 434
  • Înscris: 31.01.2014
In poza atasata este... ceea ce mai multe firme distribuitoare de rolete numesc : profile de ghidaj tip 'U” din aluminiu ( 30 mm latime si 12 mm grosime ).
Acest profil se pune la roletele blackout pentru a estompa total lumina de afara si a obtine intuneric in camera. Exista si firme care ofera rolete blackout fara aceste profile, dar rezultatul este mai slab (am pus noi rolete cu astfel de firma).

Rugaminte:
Unde se gasesc de cumparat aceste profile tip "U" ?
Am niste rolete montate si as vrea sa completez cu acest profil.

Va multumesc.

PS :  Aceeasi intrebare as fi pus-o si pe sectiunea forumului Unde / Cum / Cand / De ce ? ..... dar nu stiu daca am voie in doua locuri.
Si am preferat aici pentru ca aici stiu colegii de forum din domeniu la ce ajuta acele profile.
Plus ca sigur vor fi mai multi interesati.

Fișiere atașate


Editat de dana_1, 23 iunie 2019 - 10:00.


#2
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.344
  • Înscris: 21.06.2019
Se numesc pe limba lor ! ghidaje laterale .
Posibil si aici : https://www.magazinu...&limit=20[0]=tortags

#3
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.827
  • Înscris: 03.02.2007
Pentru a obține întuneric total în cameră, nimic nu egalează rulourile exterioare.

#4
dana_1

dana_1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 434
  • Înscris: 31.01.2014
Va multumesc, dar:
3matrix - am dat cautare in site dar se pare ca ei nu vand ghidaj, poate doar produse complete.
digix - stiu, am si asa ceva, acolo ghidajul are si perie interioara care favorizeaza intunericul, dar acel ghidaj cred ca e mai scump, mai greu si nu cred ca mi s-ar potrivi aici.
Si nici pentru acel ghidaj nu stiu distribuitor. Daca stii, ajuta-ma te rog, poate fi vorba de acelasi distribuitor ca si pentru ghidajele care imi trebuie mie in cazul de fata.

#5
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.827
  • Înscris: 03.02.2007
Eu mă refeream la faptul că ar trebui să pui rulouri exterioare dacă vrei întuneric deplin. Evident că ghidajul de rulou nu e bun la rolete. Succes!

#6
dana_1

dana_1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 434
  • Înscris: 31.01.2014
Multumesc. Desigur, intelesesem mesajul tau, dar n-as vrea rulou sau intuneric deplin. Doar daca cumva stii distribuitori de ghidaje in general.
Adica de la ce firma cumpara un distribuitor de rolete ghidajele care imi trebuie mie. Sau de la ce firma cumpara un distribuitor de rulouri ghidajul de rulou (ca aceeasi firma ar putea avea si de-alea si de-alea).

"Termopanistii" in general ma gandesc ca stiu. Si nu vad de ce nu ar vrea sa-mi spuna si mie, macar prin pm, ca doar nu reprezint o potentiala clienta.

Cat despre potrivirea ghidajului de rulou la rolete... nici eu nu prea cred ca s-ar potrivi. Cu toate ca daca ar fi ieftine... "niciodata sa nu spun niciodata".  Poate as improviza eu cumva si pentru rolete.

Editat de dana_1, 26 iunie 2019 - 21:56.


#7
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.827
  • Înscris: 03.02.2007
Cel mai sigur la producătorii de rolete.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate