Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Problema redare video Sistem Home Cinema Sony DAVTZ715

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
Creepyan

Creepyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 18.01.2019
Salutare, am si eu o problema cu un sistem home cinema, mai exact Sony DAVTZ715.
Am citit manualul de instrucțiuni si acolo spune ca permite redarea fisierelor de pe un stick usb de tip xvid cu extensia ".avi" si de tip mpeg4 cu extensia ".mp4", dar cand conectez usb-ul cu aceste fisiere reda doar sunetul, fara imagine.
Care ar putea fii problema?

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.860
  • Înscris: 25.01.2002
si fisierele tip .avi, si cele tip .mp4 pot contine materiale video codate cu alte tipuri de codec decit cele cunoscute de catre player.
adica avi-ul ala sa nu fie codat cu xvid, iar mp4-ul ala sa aiba un codec gen x/h 265 sau vp9, necunoscute de player

va trebui sa cauti (pe internet, de exemplu aici sau aici) sample-uri de fisiere codate cu xvid sau mp4, sa vezi exact ce stie sa redea sony-ul tau.

Editat de tEo, 18 ianuarie 2019 - 19:35.


#3
Creepyan

Creepyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 18.01.2019
Aha, deci va trebui sa inecerc fiecare fisier in parte.Multumesc de sfat.
Am sa revin cu mesaj daca reusesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate