Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

A murit Mudava.

* * * - - 3 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
25 răspunsuri în acest subiect

#1
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.795
  • Înscris: 04.01.2018
Constantin Mudava, „Fenomenul Vindecator”, așa cum vorbea despre sine, a murit joi, 1 noiembrie, la Spitalul Județean de Urgență din Târgoviște, la vârsta de 82 de ani. Vraciul a ajuns faimos după ce chiar dictatorul Ceaușescu s-a tratat la el de diferite afecțiuni. Autopromovat drept bioenergetician, bioterapeut și vindecător, Mudava a ajuns extrem de cunoscut în 1996, când a candidat la Președinția României. S-a lăudat peste tot cu puterile sale bioterapeutice, dar s-a retras din viața publică în ultimii ani de viață, într-o casă din Câmpina, județul Prahova. Apropiații spun că acumulase o avere impresionantă, cu mai multe proprietăți în județele Prahova și Dâmbovița În perioada comunistă, dar și după Revoluție, Mudava ar fi tratat mii de pacienți prin bioenergie, potrivit mărturiilor celor care-l considerau un fenomen al medicinei.

A fost cineva de aici la el in vremurile cand era faimos si cum a fost experienta?

[ https://image.ibb.co/eG0CV0/mudava.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.608
  • Înscris: 16.03.2007
adica nu i-a mai mers magia?

Editat de laffin, 02 noiembrie 2018 - 20:10.


#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.687
  • Înscris: 24.11.2015
Vindeca pe toti si pe el nu Posted ImageTepar Posted Image

#4
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.100
  • Înscris: 16.02.2017
Hai ma ca la 82 ani te mai vindeci doar daca te invelesti cu 2 metri de pamănt.


#5
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.400
  • Înscris: 25.05.2015
sa'mi trag una daca nu l'am gugalit alaltaieri sa vaz ce mai face. ma uitam pe un topic, unde se discutau oameni din trecut, memorii din copilarie si io mi'am amintit de mudava.

gata, ma duc sa gugaluiesc de nea nelu santinelu

#6
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.795
  • Înscris: 04.01.2018
Totusi nu isi aduce aminte nimeni de el, era celebru prin anii '90, se scria des despre el prin ziare, se lauda ca vindecase peste 100 de mii de romani si ca are o aura imensa de sute de metri, asa ca putea vindeca zeci sau chiar sute de persoane simultan, care se aflau in preajma lui, de aia i se spunea "Fenomenul Mudava", era cu mult peste bioenergeticienii de duzina care aparusera peste tot ca ciupercile dupa ploaie.

#7
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.347
  • Înscris: 29.12.2006

 Aldulescu, on 02 noiembrie 2018 - 20:05, said:

A fost cineva de aici la el in vremurile cand era faimos si cum a fost experienta?


De obicei vindecătorii mor nevindecaţi. Asta e soarta lor. Cel mai renumit caz e al lui Isus, care, crucificat fiind, în agonie, era batjocorit de trecători şi de Marii Preoţi care ziceau: "Pe alţii i-a mântuit, iar pe sine nu poate să se mântuiască ! Dacă este regele lui Israel, să Se coboare acum de pe cruce, şi vom crede în El".

N-am nicio idee dacă a vindecat pe cineva sau nu. Singurii care pot confirma sau infirma, sunt cei care l-au cunoscut personal.

#8
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.400
  • Înscris: 25.05.2015

 Aldulescu, on 02 noiembrie 2018 - 20:24, said:

Totusi nu isi aduce aminte nimeni de el, era celebru prin anii '90, se scria des despre el prin ziare, se lauda ca vindecase peste 100 de mii de romani si ca are o aura imensa de sute de metri, asa ca putea vindeca zeci sau chiar sute de persoane simultan, care se aflau in preajma lui, de aia i se spunea "Fenomenul Mudava", era cu mult peste bioenergeticienii de duzina care aparusera peste tot ca ciupercile dupa ploaie.

aura lui e de cativa km. sau era. sau ma rog, asa sustinea. iti spun sigur, ca tocmai cum am spus, l'am cautat pe net acum cateva zile si am mai citit vreo 2 articole despre el

#9
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.400
  • Înscris: 25.05.2015
era in mare voga inainte de revolutie. se vorbea de el ca despre mesia. da, mai asa in soapte.

Editat de _-_, 03 noiembrie 2018 - 07:55.
Pentru astfel de postari data viitoare iei suspend!


#10
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.795
  • Înscris: 04.01.2018

 argentum, on 02 noiembrie 2018 - 21:57, said:

era in mare voga inainte de revolutie. se vorbea de el ca despre mesia. da, mai asa in soapte.
Pai aia ziceam si eu, ca era faimos, nu am auzit de el inainte de Revolutie, ci dupa, cand aparusera o avalansa de bioenergeticieni peste tot, la fiecare parter de bloc era cate un cabinet de bioenergie, dar Mudava era cel mai tare, sau cel putin asa zicea el, campul lui energetic depasea orice se cunostea la ora aceea, iar ziarele si revistele vorbeau despre el in termeni elogiosi.
Pe urma a inceput sa o dea si cu profetii, a candidat la prezidentialele din '96, facand niste preziceri fantasmagorice, cum ca o sa iasa el presedinte, Romania o sa creasca si o sa infloreasca sub conducerea lui, in timp ce o criza majora o sa saraceasca toate super-puterile lumii, iar leul o sa ajunga sa valoreze 400 de dolari.
Nu a obtinut insa decat un procent infim de voturi, presa a inceput sa faca misto de el la greu, dupa care a cam disparut din peisajul public si nu s-a mai auzit mare lucru de el.

#11
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.400
  • Înscris: 25.05.2015
prin 90+ cand a candidat la presedintie. apare mudava la tv. de fapt cre'ca a fost prima data cand l'am vazut. si spune asta: si acum o sa transmit energia mea poporului roman. ramaneti ep receptie si cu gandul la mine.
si unde incepe sa regurgiteze ceva sau sa faca niscaiva miscari din gat ca sarpele ala din conan barbaru (se si asemana intrucatva) de parca avea ceva aglutinat in stomac si trebuia sa reverse afara cum face matza cand are prea mult par in stomac. pare scarbos, da cam asa era.
io cand am vazut cum face si cum ma uitam atent la el sa fiu pe receptie sa primesc bunastarea asta telepatica, am simtit cum ma ia asa cu o lesuiala la lingurica si cum mi se duce sangele in picioare, ce mai, ma pierdeam ce sa mai. mi s'a facut rau. am improscat si televisoru si mobila, covoru' tot.
ala a fost sfarsitul relatiei mele cu guru mudava.
mai apoi l'am vazut pe altu, ma infierbantat asa ce le zicea bine si chema romanii sa se adune sub steagul cioarei, el spunea ca'i un vultur domnesc sau cam asa. in fine, le condeia bine, omu, era mester rau. da cam infierbantat. s'a dus si asta...

#12
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.326
  • Înscris: 15.08.2015

 lupini, on 02 noiembrie 2018 - 20:26, said:

"Pe alţii i-a mântuit, iar pe sine nu poate să se mântuiască ! Dacă este regele lui Israel, să Se coboare acum de pe cruce, şi vom crede în El".

Ai vazut ce smecheri fara credinta si pe interes erau aia "sa se coboare domne ca sa credem,sa ne dea si noua ceva,pai ce noi credem pe degeaba" erau in stare sa se lepede de credinta lor pentru cineva care se dadea jos de pe cruce,nu ii interesau pe ei invataturile si mesajul in sine

#13
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.260
  • Înscris: 21.06.2011
Aveam 20 de ani în '96, erau la TVR la un moment dat toți cei 16 candidați.
Mudava stătea cu o față impasibilă, ziceai că e un zeu pe  WC-ul de la autogară.
Îmi amintesc și eu faza aceea de care zice argentum, când Mudava ne-a trimis energie. Eu nu am pățit nimic, spre deosebire de unele domnișoare (hi hi hi).
Mai avea o chestie, spunea să ții mâinile în sus, iar la un moment dat vei simți furnicături. Bineînțeles că simțeai.
Apropo, vă rog să stați 20 minute cu mâinile în sus, vă voi trimite nește energie gratis. Dacă stați 30 minute veți simți și o creștere a potenței.

Sunt sigur că atunci, la TVR, nea Nelu din clanul MacLeod i-a furat aura. Din această cauză omul nu a mai putut să câștige și să ducă țara spre 1 leu = 400$.
Iliescu nu a reușit să activeze aura imediat, așa că a câștigat Emil Constantinescu.
După ce Iliescu s-a prins cum funcționează aura a câștigat alegerile în 2000 și e bine-merci și acum.

#14
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.901
  • Înscris: 21.03.2013
Mesaj moderator:
Am sters mai mult de jumatate din comentarii. Cine crede ca aria de fata este o zona de gunoi a forumului si isi mai ejecteaza aici mizeriile va primi suficiente puncte ca sa isi aduca aminte ca respectarea regulamentului nu este optionala.

#15
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.441
  • Înscris: 06.02.2008

 Aldulescu, on 02 noiembrie 2018 - 20:24, said:

Totusi nu isi aduce aminte nimeni de el, era celebru prin anii '90, se scria des despre el prin ziare, se lauda ca vindecase peste 100 de mii de romani si ca are o aura imensa de sute de metri, asa ca putea vindeca zeci sau chiar sute de persoane simultan, care se aflau in preajma lui, de aia i se spunea "Fenomenul Mudava", era cu mult peste bioenergeticienii de duzina care aparusera peste tot ca ciupercile dupa ploaie.

Adică dusese țeapa la alt nivel, nu?

 argentum, on 02 noiembrie 2018 - 22:39, said:

prin 90+ cand a candidat la presedintie. apare mudava la tv. de fapt cre'ca a fost prima data cand l'am vazut. si spune asta: si acum o sa transmit energia mea poporului roman. ramaneti ep receptie si cu gandul la mine.
si unde incepe sa regurgiteze ceva sau sa faca niscaiva miscari din gat ca sarpele ala din conan barbaru (se si asemana intrucatva) de parca avea ceva aglutinat in stomac si trebuia sa reverse afara cum face matza cand are prea mult par in stomac. pare scarbos, da cam asa era.
io cand am vazut cum face si cum ma uitam atent la el sa fiu pe receptie sa primesc bunastarea asta telepatica, am simtit cum ma ia asa cu o lesuiala la lingurica si cum mi se duce sangele in picioare, ce mai, ma pierdeam ce sa mai. mi s'a facut rau. am improscat si televisoru si mobila, covoru' tot.
ala a fost sfarsitul relatiei mele cu guru mudava.
mai apoi l'am vazut pe altu, ma infierbantat asa ce le zicea bine si chema romanii sa se adune sub steagul cioarei, el spunea ca'i un vultur domnesc sau cam asa. in fine, le condeia bine, omu, era mester rau. da cam infierbantat. s'a dus si asta...

Din descriere pare că-ți amintești de guru Bivolaru, la Tucă în emisiune, și nu de Mudava. Sau cine știe, îs același gen de escroci, aveau aceleași incantații.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a1Bvzx8CrtM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.400
  • Înscris: 25.05.2015
Mai, sa imi fie cu iertare daca,i incurc  
In ultimii anii am realizat ca ma lasa din ce in ce mai mult memoria
Cert e ca i,am vazut pe amandoi.
Acum ca,mi spui, asa cred ca e
Mudava cu barbuta lui parca impunea maainile si asa ceva si asta cu pishoarca era cu regurgitatu

Editat de argentum, 03 noiembrie 2018 - 15:34.


#17
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.289
  • Înscris: 30.10.2006
În '89 eram in Saguna si profa de Chimie avea niste afectiuni nasoale. S-a dus la Mudava pe picioare si a plecat acasa intr-o patura. Tipa ne-a spus dupa ce si-a revenit ca individul avea niste capacități dar ca nu prea stia sa le controleze. Dupa vizita la el s-a simtit foarte rau saptanani intregi.

Editat de JurasikMan, 03 noiembrie 2018 - 15:47.


#18
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.260
  • Înscris: 21.06.2011
Deci Mudava i-a dat o pătură?


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate