Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

A murit Mudava.

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postargentum, on 03 noiembrie 2018 - 15:32, said:

Mai, sa imi fie cu iertare daca,i incurc  
In ultimii anii am realizat ca ma lasa din ce in ce mai mult memoria
Cert e ca i,am vazut pe amandoi.
Acum ca,mi spui, asa cred ca e
Mudava cu barbuta lui parca impunea maainile si asa ceva si asta cu pishoarca era cu regurgitatu

Dupa multiple posturi sterse (se pare ca ultimul post care ti-a fost citat am omis sa-l selectez pentru stergere) si un post editat in care ai fost avertizat, dejectarea acestei mizerii imediat dupa avertismentul meu din topic iti aduce si 3 zile de pauza pe langa 3 puncte de penalizare.
Pe viitor ar fi indicat sa te abtii de la comentarii despre lucruri pe care nu le cunosti suficient si de la manifestarea unor atitudini de acest gen fata de lucruri pe care nu le cunosti.

#20
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
aduc multumire pentru necesitata pauza, a prins bine, totusi ca un om ce vrea sa invete, asa cum a fost si in ultimul post in care nu am facut decat sa'mi cer iertare pentru confuzia ce am facut'o, totusi, in ce a constat necunoasterea mea de o mentionezi ca a contribuit la penalizare?
nu de alta, da sa ma indrept, sa evit astfel de lucruri sa se repete pe viitor.

oare cuvantul ce descrie fluidul produs de rinichi a deranjat?, evit sa'l si mentionez iarasi, ca cine stie, poate si de la asta mi se trage.
trebuia sa spun altfel, o exprimare mai academica, sa nu folosesc denumirea populara?

scuze, nici nu stiu daca deranjez si prin aceasta postare, sper sa nu se considere off topic. scriu aici doar ca urmare a faptului ca avertismentul mi s'a adresat public pe topic. si cine stie, poate mai invata si altii sa evite a face pe viitor aceleasi greseli

#21
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postargentum, on 06 noiembrie 2018 - 22:24, said:

in ce a constat necunoasterea mea de o mentionezi ca a contribuit la penalizare?
nu de alta, da sa ma indrept, sa evit astfel de lucruri sa se repete pe viitor.

scriu aici doar ca urmare a faptului ca avertismentul mi s'a adresat public pe topic. si cine stie, poate mai invata si altii sa evite a face pe viitor aceleasi greseli

"Necunoasterea" nu este trecuta in motivele sanctiunii, ci este cea care te-a determinat sa incalci regulamentul si bunul simt fata de o categorie de persoane care au opinii opuse opiniilor tale si care nu te-au jignit prin nimic.
Presupun ca nu cunosti tehnica Pranayama (Yoga) care ti-a provocat atata greata incat ai simtit nevoia sa o exprimi in detaliu si nici terapia alternativa la care ai facut referire intr-un limbaj la fel de "colorat" (urinoterapia), daca ti-ai permis sa te adresezi in acesti termeni, ba inca sa faci confuzie intre Gregorian Bivolaru si Mudava care care nu a avut nicio legatura directa cu practicile Yoga si de medicina traditionala care sunt studiate in cadrul MISA. Daca esti curios in legatura cu aceste lucruri si doresti sa iti extinzi cunostintele, atunci esti liber sa deschizi un topic separat ca sa te informezi, respectand regulamentul forumului si al ariei. Aici orice discutie pe aceasta tema ar fi off-topic.

Avertismentul pe care l-ai ignorat nu ti-a fost adresat doar tie, ci tuturor utilizatorilor care nu cunosc/ ignora regulamentul forumului si al ariei: https://forum.softpe.../#entry23744685
Dar te referi nu la avertisment, ci la mesajul pe care l-am postat cu privire la consecinta ignorarii avertismentului, ca nou avertisment pentru alti utilizatori care ar fi tentati sa incalce avertismentul public. Citarea postului tau ca exemplu de ignorare a avertismentului justifica totodata motivul pentru care nu l-am sters.

De asemenea, observ ca ignori punctul 3.g din regulamentul general si pct. 3.c. din regulamentul ariei (pentru care, daca nu ma inseala memoria, ti-am dat link in sectiunea in care am exprimat motivul sanctiunii). Comentarea deciziilor de moderare pe forumul public sunt in mod normal sanctionate. Deci discutia pe aceasta tema se incheie aici (daca nu vrei sa fii penalizat).

#22
CUCUL

CUCUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 21.04.2022
Care este motivatia pentru care se predau toti inclusiv Mudava in poza din primul post?

#23
CUCUL

CUCUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 21.04.2022
Poate cineva sa ma lamureasca va rog frumos

#24
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,435
  • Înscris: 16.03.2004
Ce lămuriri dorești? 🙄😶

#25
Cellini60

Cellini60

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.10.2022

View PostCUCUL, on 06 noiembrie 2022 - 12:42, said:

Care este motivatia pentru care se predau toti inclusiv Mudava in poza din primul post?
Prin palmele intinse in fata urmau sa primeasca energia trimisa de Mudava.
...cel putin asa sustinrea el.

#26
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Multa lume nu constientizeaza ca multe boli se pot vindeca de propriul corp, prin ceea ce eu numesc "labareala mentala".
Din pacate foarte putini sunt capabili sa ajunga la acest stadiu in care pot influenta cu mintea sistemul imunitar.
Acesti "vindecatori" pot ajuta in anumite conditii, in sensul ca daca omul este perceptiv si predispus la a absorbi ce astia invata, are sanse mari sa se vindece singur de multe boli.
Marea majoritate a oamenilor nu intra in categoria asta din cauza stresului social. Auto-vindecarea poate sa functioneze daca ai mintea deschisa si limpede, de obicei la cei cu iq < 85 si > 130 si fara traume psihologice.
Exista si studii stintifice dar neconcludente din cauza ca e greu de verificat grupul de control

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate