Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Implant

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017
Am avut exactie acum 7 ani, dintii mi-au cam migrat aiurea, am pus aparat,acum inainte de a da jos aparatu trebuie sa mi pun implanturi dar gingia mi s a retras destul de mult,am facut radiografie 3d si os nu prea mai am. O sa am nevoie si de aditie osoasa. Medicul meu mi-a zis ca o sa facem doua operatii deodata :aditia si implanturile.
Care ati mai trecut prin asa ceva cum e? Si la aditia osoasa despre ce preturi vorbim? Inca nu stiu cat o sa ma coste . (In TM)

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Din ce am auzit minimul ar fi intre 150-200 euro pt aditie osoasa. Dar cred ca depinde de fiecare caz in parte, depinde de cabinet etc

Edited by MembruAnonim, 15 October 2018 - 00:55.


#3
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

View PostStarcraft11, on 15 octombrie 2018 - 00:23, said:

Am avut exactie acum 7 ani, dintii mi-au cam migrat aiurea, am pus aparat,acum inainte de a da jos aparatu trebuie sa mi pun implanturi dar gingia mi s a retras destul de mult,am facut radiografie 3d si os nu prea mai am. O sa am nevoie si de aditie osoasa. Medicul meu mi-a zis ca o sa facem doua operatii deodata :aditia si implanturile.
Care ati mai trecut prin asa ceva cum e? Si la aditia osoasa despre ce preturi vorbim? Inca nu stiu cat o sa ma coste . (In TM)

Eu nu uti recomand sa faci implanturile in acelasi timp cu aditia.

Se face aditia mai intai , se lasa pana se vindeca/integreaza si abia apoi se pune implantul

Daca nu are rezultate bune aditia dar tu ai pus deja implant ce mai faci?

#4
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,067
  • Înscris: 25.06.2007

View PostStarcraft11, on 15 octombrie 2018 - 00:23, said:

Medicul meu mi-a zis ca o sa facem doua operatii deodata :aditia si implanturile.
Cam riscant, asa. De obicei se face in doua etape, cum se explica si mai sus.
Am doua implanturi, facute aici in Fi, si nici macar nu s-a pus problema sa fac le fac deodata cu aditia.

#5
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014
Parerea mea e sa schimbi doctorul.....

#6
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 05.02.2012
Eu trebuie sa imi fac un implant , dar nu am probleme cu gingia insa dentistul mi-a spus ca daca as fi avut ar fi fost nevoie de 2 operatii (cele mentionate de tine) , insa nu amandoua odata. Daca esti in timisoara iti pot recomanda unul foarte bun. La el mi-am facut tot

edit : iti trimit in privat numele lui

Edited by Andreysc7, 15 October 2018 - 11:16.


#7
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017

View PostAndreysc7, on 15 octombrie 2018 - 11:15, said:

Eu trebuie sa imi fac un implant , dar nu am probleme cu gingia insa dentistul mi-a spus ca daca as fi avut ar fi fost nevoie de 2 operatii (cele mentionate de tine) , insa nu amandoua odata. Daca esti in timisoara iti pot recomanda unul foarte bun. La el mi-am facut tot

edit : iti trimit in privat numele lui

Nu sunt din TM, la Tm merg odata pe luna ,eu vin din alt judet ,si ca sa nu vin de mai multe ori de aceea mi-a zis sa le facem deodata.

#8
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 05.02.2012
Nici eu nu sunt din tm. Sunt din resita am facut si 2 drumuri pe sapt cand a fost cazul (la dentist) .. cu sotia oricum vin in fiecare luna la strans aparatul dentar Posted Image. In orasul unde locuiesc, calitatea serviciilor lasa de dorit iar asta e si motivul pentru care mergem in tm

Edited by Andreysc7, 15 October 2018 - 12:11.


#9
Aranzazu

Aranzazu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 24.09.2018
Cred ca depinde si de varsta, la cei mai invarsta din 2 operatii se intampla procedura, dar dentistul poate explica de ce vrea deodata.

#10
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,205
  • Înscris: 15.05.2008
de curiozitate o sa intreb si eu treaba asta,in primavara am facut implant plus aditie
luna asta ar trebui sa merg pt bonturi,daca voi avea timp

#11
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,816
  • Înscris: 12.01.2018
nu știu cum nu mai ai os.eu mi-am făcut implant după 25 de ani de la extracție.medicii au tendința să exagereze pentru a fi mai scump implantul iar la urmă nu mai fac decât implantul dar banii îi iau și pt ce nu au făcut

#12
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,162
  • Înscris: 17.01.2012
mamăăă... ce drakku mă fac că n-am fost de 30 de ani la dentist... și nici nu mă duc...
aștept să cadă tot, apoi corega!

#13
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,254
  • Înscris: 15.01.2014
După câte îmi aduc aminte, la mine au fost 2 intervenții diferite, cu un minim de 3 luni interval între ele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate