Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Nu vad calculatoarele din retea

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#37
sil72

sil72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 09.08.2006
Cred ca am rezolvat problema. Sa stiti ca trebuie sa umblati la proprietatile partitiei sharuite si sa faceti cateva setari la tabul securitate. Urmati pasii din pdf-ul atasat. Detaliez aici un pic ce este scris in pdf. IN cazul meu am 3 pc-uri, unul cu win 10, updatat cu vers win 10 oct 2018 - deci a disparut grupul de domiciliu - si inca doua pc cu win 7. Cele cu win 7 merg fara pobleme. Dupa indelungi sapaturi, am descoperit ca trebuie umblat la tabul Securitate din cadrul Proprietatilor (dati click dreapta pe partitia care ati sheruit-o si dati la Proprietati). Acolo trebuie sa obtineti, din cadrul Securitatii caracteristica Everyone (ca la retea), adica oricine din retea sa poate accesa partitia dvs sharuita. NUmai astfel - cel putin la mine - veti face reteaua functionala. Acelasi lucru veti face si la partitiile din pc-urile pe care le mai aveti in retea. Trebuie sa ii cereti Securitatii sa la lase acces liber catre partitie, asta e ideea. Inca nu am incercat doua pc-uri cu win 10 dar ma gandesc ca ar trebuie sa mearga cu aceste setari. Bafta.

Attached Files


Edited by sil72, 25 January 2019 - 09:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate