Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

PERIOADA DE VALABILITATE

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005
Am inteles de prima oara cu activarea, teoretic 3 ani, eu iti raspunsesem mai sus legat de perioada de gratie, aia in care se presupune ca ai numarul (cele 300 de zile), dar daca nu dai/primesti apeluri timp de 90 zile si nici n-ai credit, il poti pierde. De fapt nu stiu daca sunt cumulative conditiile sau este de ajuns una singura, tin minte ca formularea aia e cam aiurea (90 de zile fara apeluri, 90 de zile fara credit, sau 90 de zile fara amandoua).

#20
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Cred ca e cumul.
Ar fi si aberant altfel.
Daca imi aduc aminte, in cazul respectiv chiar reincarcase si consumase credit/optiune in ultimele 3 luni, deci nu se incadra la pierdut numarul indiferent de situatie. Cineva a facut o prostie...
Pana acum nu am intalnit cartela care sa fie deconectata inainte de expirarea perioadei de gratie, indiferent de situatie. Si asa e si corect, din moment ce ai gratie dobandita prin cumparare (ca o cumperi o data cu creditul) e aberant sa o furi.

#21
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View Postworldwide, on 31 martie 2018 - 09:23, said:

Am si eu o intrebare, oarecum diferita de ceea ce intreaba initiatorul topicului insa nu foarte diferita, iar ca sa nu mai deschid un alt topic....

O cartela VDF neinitiata/neintrodusa in telefon/nedeschis plicul ala in care vine (sau nu stiu cum naiba sa formulez altfel), cat timp este valabila ?

E valabila 3 ani de la data fabricarii , am luat cateva cartele in martie care expira in martie 2021 si aprilie 2021.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate