Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

PERIOADA DE VALABILITATE

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
kristi229

kristi229

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.12.2014
Buna ziua, nu știu exact dacă postez bine aici, dar in fine,am încărcat aproximativ acum 2 săptămâni cartela lui tata cu 5 euro și nu mergea sa ii bag extraopțiunea, ieri am reîncărcat din nou, cu 6 euro, și la fel, îmi spun ca perioada de valabilitate a expirat, nu văd care este problema ..L-am sucit pe toate părțile..

#2
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
si vodafone ce zice?

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Formezi *123#  si obtii informati despre credit si valabilitate precum si dacă ai extraopțiuni active
Formezi *100# și acceseazi - Promoţii - si verifici extraopțiunile promoționale

#4
kristi229

kristi229

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.12.2014
Am format, cât aleg extraopțiunea cu 5/6 euro îmi spune ca perioada de valabilitate a expirat..

 pupama, on 29 martie 2018 - 09:45, said:

si vodafone ce zice?


#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Formeaza numar de relatii clienti, habar am care e, asta voira sa zica pupama.

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 kristi229, on 29 martie 2018 - 10:39, said:

Am format, cât aleg extraopțiunea cu 5/6 euro îmi spune ca perioada de valabilitate a expirat..

Pai.. cum i-ai incarcat credit - ai bagat cardul sau prin transfer... ca daca ai facut transfer si cartela nu e in valabilitate, nu poti folosi creditul. Optiunile sunt de min 28 zile iar transferul creditului da valabilitate de maxim cateva zile.  Incarca-i 5 EURO cu cardul, pentru 30 zile valabilitate, si o sa vezi ca merge sa activezi optiunea.

#7
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
...

Edited by zyppster, 29 March 2018 - 11:21.


#8
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
In loc sa investigezi problema si sa descoperi care e cauza, ai sarit din nou cu bani ca sa incarci, chiar mai mult ca prima data.
Pune aici capturi de ecran de la info cost daca vrei sa te putem ajuta.

#9
kristi229

kristi229

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.12.2014
Asta îmi apare când încerc sa confirm extraopțiunea

Edited by kristi229, 29 March 2018 - 12:01.


#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 kristi229, on 29 martie 2018 - 11:59, said:

Asta îmi apare când încerc sa confirm extraopțiunea

Mai, spune, ai incarcat cu bani sau ai transferat credit?  Daca ai incarcat cu bani, ar trebui sa mearga. Fiecare reincarcare de minim 5 EURO (cu bani, nu transfer) iti da valabilitate 30 zile, deci n-ar trebui sa primesti mesajul ala.

#11
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 kristi229, on 29 martie 2018 - 09:36, said:

Buna ziua, nu știu exact dacă postez bine aici, dar in fine,am încărcat aproximativ acum 2 săptămâni cartela lui tata cu 5 euro și nu mergea sa ii bag extraopțiunea, ieri am reîncărcat din nou, cu 6 euro, și la fel, îmi spun ca perioada de valabilitate a expirat, nu văd care este problema ..L-am sucit pe toate părțile..
Mergi cu cartela SIM la un centru Vodafone si te ajuta aia.

#12
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
@kristi229

Ti-am povestit mai sus ca, daca transferi credit, nu-ti dau aia decat valabilitate decat 10 zile ptr 3 EURO si 7 zile pentru 2 EURO deci nu ai cel putin 28 zile pentru a activa o optiune.  De aceea, fiecare reincarcare cu cardul se face de min 4 EURO ca sa poti activa ceva. Chiar si optiunea de 3 EURO

#13
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005
Am si eu o intrebare, oarecum diferita de ceea ce intreaba initiatorul topicului insa nu foarte diferita, iar ca sa nu mai deschid un alt topic....

O cartela VDF neinitiata/neintrodusa in telefon/nedeschis plicul ala in care vine (sau nu stiu cum naiba sa formulez altfel), cat timp este valabila ?

#14
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

 worldwide, on 31 martie 2018 - 09:23, said:

Am si eu o intrebare, oarecum diferita de ceea ce intreaba initiatorul topicului insa nu foarte diferita, iar ca sa nu mai deschid un alt topic....

O cartela VDF neinitiata/neintrodusa in telefon/nedeschis plicul ala in care vine (sau nu stiu cum naiba sa formulez altfel), cat timp este valabila ?

Ar trebui sa scrie pe ea
Pe cartela mea Vodafone (activata) scrie - Prezenta cartela Vodafone poate fi activata in termen de 3 ani de la data cumpararii. Neactivarea ei in termen duce la pierderea numarului de telefon si a creditului existent.

#15
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005
Nope, nu scrie; pe fata scrie cartela cadou cu bonusuri la reincarcare, power to me si bla, iar pe spate am o eticheta cu numarul de telefon, tabel cu valori de reincarcare si bonusurile aferente si o fereastra decupata prin care se vede plasticul ala cu un cod de bare.
M-am chiorat eu la ea inainte, nu intrebam chiar fara sa ma uit. Posted Image

#16
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Pe unele stocuri scrie data exacta, pe altele nu scrie decat mesajul clasic cu 3 ani de la achizitie, iar pe altele nimic.
Oricum sunt orientative, daca vrea cineva numarul ala pana sa il activezi tu il va avea, ba chiar si dupa, era pe aici unul cu numar activat si valabil si tot a ramas fara el si a ajuns la un abonat care l-a vrut.

#17
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005
Aia cu perioada de gratie o stiu, e cam 90 de zile pe bune, scrie in TCG-ul ala pe care nu-l citeste nimeni, eu de perioada de activare eram curios.

#18
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Eu vorbeam de perioada de activare.
Pe unele scrie Valabilitate: 01/04/2019, pe altele nu scrie decat cartela Vodafone poate fi activata in termen de 3 ani de la data cumpararii. Neactivarea ei in termen duce la pierderea numarului de telefon si a creditului existent, iar pe altele nimic, pe unele nici numarul nu il scrie.

Ca regula generala e 3 ani de la data introducerii pe piata.
Acum tu stii cand ai luat cartela aia... daca e cartela micro, e foarte posibil sa fie expirata sau pe cale sa expire, ca din 2015 nu s-au mai introdus pe piata micro.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate