Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Star shower

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
20 răspunsuri în acest subiect

#1
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008
Ati cumparat careva asa ceva?Proiecteaza ca lumea pe exterior?Vad ca sunt mai multe modele,care o fi mai bun?

Fișiere atașate



#2
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017
Vrei sa-ti luminezi fatada la casa sau curtea ?

Mai bine unul de asta ( l-am testat in curte si e ce trebuie ) , parerea mea , cu conditia sa-l pui intr-o lampa care rezista la umiditate .
https://www.emag.ro/...4c5bcf94eda076b

Editat de Baxon, 03 decembrie 2017 - 14:06.


#3
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008
Curtea din față 40 mp și o latură de casă,30 mp

#4
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017
Iti ajunge becul sugerat de mine .

#5
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.209
  • Înscris: 15.05.2007
Becul ala costa 10 lei la auchan. La mine s-a stricat motorasul din interior dupa cateva folosiri. A devenit un bec multicolor, dar static.

#6
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008
Am scară exterioară,Ăźl pun sub acoperiș, mulțumesc

PS.Cică am avut bec rotativ și s-a stricat rapid,ma rog,nu mai țin minte.Mai caut despre dușul ăla de lumini

Editat de daniMMM, 03 decembrie 2017 - 14:28.


#7
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postprisonbreak, on 03 decembrie 2017 - 14:15, said:

Becul ala costa 10 lei la auchan. La mine s-a stricat motorasul din interior dupa cateva folosiri. A devenit un bec multicolor, dar static.
Si eu tot din Auchan l-am luat acu 3 ani da inca merge .

Cred ca e in oferta si anu asta la maxim 20 de lei ) iti iei vo 4 sa ai de rezerva  ))  )

#8
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.027
  • Înscris: 03.08.2013
Da, inca se gasesc in Auchan.

View PostdaniMMM, on 03 decembrie 2017 - 13:37, said:

Ati cumparat careva asa ceva?Proiecteaza ca lumea pe exterior?Vad ca sunt mai multe modele,care o fi mai bun?
Astea sunt misto daca e adevarat ce arata astia la tv, ca au modele si pentru iarna si le poti proiecta pe casa insa cat tine nimeni nu cred ca stie cu adevarat, numai unu care a luat.

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 21.839
  • Înscris: 07.06.2014
daca va uitati la pozele de sus, vedeti ca ele sunt facute sa stea infipte in pamant, deci afara. am vazut si eu la cineva care vinde asa ceva si il interb daca are protectie la apa, ma asigura ca are. ii cer sa citesc ce scrie si pe cutie. atunci imi zice ca de fapt e la stropi, ca nu trebuie sa dea de umezeala. aha, deci din apa s-a facut stropi si apoi ca nu trebuie sa stea la umezeala.

dupa destule intrebari, se ajunge la concluzia ca de fapt e doar pe vreme uscata utilizabil si ca daca vrei sa-l folosesti afara, trebuie sa stea sub o streasina, copertina, ceva, ferit de apa. ma intreb atunci de ce il mai promoveaza pt a fi folosit de craciun .... in zapada. poate doar sa mai creasca nr de incendii.

#10
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008
Păi aia caut,mai sunt ceva filmulețe pe YT,dar nu de la noi,nu știu dacă sunt aceleași produse

#11
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 21.839
  • Înscris: 07.06.2014
la noi se aduc chinezisme, acuma stii cum e, mare lucru de acel dispozitiv nu este. un led cu un motor ce invarte o prisma colorata. de design, poti lua si din piata una, e cam aceeasi calitate cu ce gasesti online la noi, insa i grija pe unde o pui, sa nu ai apa prin zona. firul care intra in carcasa are ditamai jocul, semn ca pe acolo poate intra apa foarte usor, etansarea se face din exterior, nu astepti sa intre apa in interior si chipurile acolo etansezi. mare atentie ce cumperi si unde pui.

anul trecut becuri in genul recomandate de colegi s-au dat si cu 5 lei. la 10 lei e un pret aproximativ ok. adica ala e pretul maxim care ar putea fi vandut, ce e mai scump nici nu face atat.

ce cauti tu sunt unele foarte simpliste, altele si cu ceva jocuri de lumini. eu ce am vazut si probat, aveau jocuri de lumini care se alegeau aleator. nu le puteai schimba sau seta un timp sau orice altceva. deci sunt modele si modele.

#12
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.143
  • Înscris: 30.04.2007
Am vazut la cineva care si-a luat original. Fata de imaginile de la tv, punctele sunt mult mai putin luminoase. Parca cele in carcasa albastra sunt mai luminoase, dar este o parere subiectiva.

#13
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.270
  • Înscris: 13.03.2017
Eu am luat asa ceva;
https://www.glowmani...0000037173.html

Teoretic ar fi pentru interior dar l-am "montat" intr-o cutie de lemn unde pare ca se simte destul de confortabil Posted Image
L-am prins la oferta cu  doar 35 lei  si l-am luat cu speranta ca va functiona macar sezonul acesta.
Ei bine, functioneaza perfect iar telecomanda cu care vine este nepretuita
Recomand

#14
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008
Mi-a venit,deocamdata l-am incercat in casa,e ok.

Fișiere atașate



#15
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017
Ce model ai luat , da si un link , merci

#16
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008
Eu am prins o lichidare de stoc,l-am luat cu 80 ron,vad ca nu mai au,gasesti pe okazii,sa fii atent in descriere sa fie punctele in miscare,nu statice

Fișiere atașate


Editat de daniMMM, 19 decembrie 2017 - 14:51.


#17
marxsovignon

marxsovignon

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 530
  • Înscris: 11.03.2016
Poate între timp și-a mai cumpărat cineva și poate da mai multe detalii. M-am uitat și eu pe aliexpres, și preturile la acest produs încep de pe la 70 lei. Nu mi-am dat seama dacă sint identice cu ce vinde mediashop, insa în bună tradiție a comerțului nostru, nu m-aș mira sa fie la fel.

#18
marxsovignon

marxsovignon

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 530
  • Înscris: 11.03.2016
Poate între timp și-a mai cumpărat cineva și poate da mai multe detalii. M-am uitat și eu pe aliexpres, și preturile la acest produs încep de pe la 70 lei. Nu mi-am dat seama dacă sint identice cu ce vinde mediashop, insa în bună tradiție a comerțului nostru, nu m-aș mira sa fie la fel.
Pe olx am găsit un produs care la specificații e mult mai bun ca cel dinainte, și mai ieftin. https://www.olx.ro/o...19-ID9Tz2p.html
Ce părere aveți, poate are cineva?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate