Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

CISS vs laser

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
yonnootz

yonnootz

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 27.04.2013
Salutare!
Vreau sa achizitionez o multifunctionala( cu ADF) cu care voi intre 3000 si 10000 de pagini pe luna(nu stiu exact acum cate) si nu ma pricep la imprimante.
Eu caut cea mai ieftina solutie de printare si totodata fiabila.
La cele laser am vazut ca tebuie schimbata unitatea cilindru la 10000 de pagini si mi se pare cam mult o  data pe luna. Oare exista vreuna la care nu trebuie schimbata sau macar la in numar mai mare de pagini?
Despre cele CISS nu am informatii dar caut in model la care nu  trebuie schimbat capul de printare prea des.
Daca aveti vreo recomandare sau sfaturi va sunt foarte recunoscator.
Multumesc.

#2
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.509
  • Înscris: 09.11.2014
Salut!
Fara ezitare ia-o pe asta! NU are rezidual (are fir Corona),consumabilele sunt ieftine si se gasesc si compatibile. Refill-ul se face usor,fiabilitate excelenta,costuri de intretinere minime.
Uita de cerneala si CISS-uri. Cerneala este un blestem si masina de tocat nervii,crede-ma.Repar imprimente,umplu cartuse de toate neamurile si din ceea ce am folosit si recomandat/vandut firmelor,acest Brother si modelele asemanatoare lui,au fost cele mai fiabile.
Mai buna si mai avantajoasa la pret,nu prea vei gasi!
Pentru informatii suplimentare,mesaj pe privat daca vrei!

https://www.emag.ro/...1/pd/D1T39BBBM/

Editat de Tehnicianul1970, 12 octombrie 2017 - 23:36.


#3
anub

anub

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 289
  • Înscris: 19.06.2014

 yonnootz, on 12 octombrie 2017 - 21:24, said:

Salutare!
Vreau sa achizitionez o multifunctionala( cu ADF) cu care voi intre 3000 si 10000 de pagini pe luna(nu stiu exact acum cate)

La volumul acesta lunar ai nevoie de o imprimanta laser ceva mai serioasa.

Brother recomandat de colegul mai sus are toner de capacitate 1400 sau 2200 pagini, are si Rezidual (50000 pagini), Folie transfer (50000 pagini), Set cilindrii CMYK (15000 pagini x fiecare). La 3000 pagini pe luna este bun Brother-ul, daca te apropii de 10000, nu prea.

http://www.toner-sho...FC_9140-CDN.htm

Ai nevoie si de color si de ce buget dispui?

#4
Savi0r26

Savi0r26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 111
  • Înscris: 11.09.2012
Cand se va face achizitia?
Doresti ca multifunctionalul sa fie color sau monocrom?
Care este bugetul de care dispui momentan?

Daca printezi undeva la 10.000 pg/luna iti trebuie copiator nu multifunctional, altfel toata luna trebuie sa faci refill la tonere.

#5
e46

e46

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 30.04.2015
dar pentru un volum mai mic (500-1000 pagini ) ? color
ce este mai ok , ciss s-au laser? ceva cerneluri rezistente la apa ? de exemplu imprimare pe hirtie tip servetel cu suport hirtie normala

#6
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.989
  • Înscris: 28.08.2008
Nu gasesti imprimanta cu cerneala rezistenta la apa pentru ca toate cernelurile din imprimante sunt pe baza de apa.

#7
fiordm

fiordm

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 242
  • Înscris: 24.02.2007
Pentru ce iti trebuie tie la un asa volum de printare 10000 pagini lunar iti trebuie o imprimnata de sistem cu laser color sau black. Dar aia costa nenica. Exista o multitudine de tipuri. Bani sa fie...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate