Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Discutii libere despre posturile de radio

* * * * * 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5203 răspunsuri în acest subiect

#4249
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.899
  • Înscris: 06.11.2018
Din ședința CNA de mâine

II. Modificări licențe audiovizuale :

1. S.C. RADIO PANDURU SRL Târgu Jiu - modificarea structurii serviciului de programe pentru Radio Infinit din Novaci

2. S.C. RELEASE COMPANY SRL Onești - modificarea denumirii și a formatului de principiu a serviciului de programe Dream FM din Onești

#4250
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 852
  • Înscris: 09.09.2021

 IceCoolExtreme, on 14 martie 2023 - 11:24, said:

CNA a acordat astăzi autorizare de începere a emisiei pentru Play Radio.
Cu Dream Onesti ce s-a decis ?

#4251
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.899
  • Înscris: 06.11.2018
CNA a acordat astăzi autorizare de începere a emisiei pentru Play Radio Constanța 91,6 iar Radio Trinitas Harlau 92,2 si reduce PAR de la 645W la 500W.

#4252
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.899
  • Înscris: 06.11.2018
2. S.C. RELEASE COMPANY SRL Onești - modificarea denumirii și a formatului de principiu a serviciului de programe Dream FM din Onești

CNA a aprobat modificarea denumirii Dream FM in Release si a formatului de principiu tematic - muzical adult cultural in muzical.

#4253
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.899
  • Înscris: 06.11.2018
Din sedinta CNA de astazi

III. Solicitări prelungiri valabilitate licențe audivizuale :

2. S.C. AG RADIO HOLDING SRL București pentru Kiss FM din Piatra Neamț și Gheorgheni

Au fost prelungite, expirau pe 4 aprilie.

Radio Romania Cluj 89,6 Zalau a primit decizie de autorizare pentru a incepe sa emita.
Radio Vocea Sperantei Alexandria 88,1 a schimbat emitatorul.

Editat de IceCoolExtreme, 21 martie 2023 - 17:26.


#4254
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 554
  • Înscris: 22.07.2006
La radio Impuls noile identuri suna a Radio Contact! Voi ce părere aveți?

#4255
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Așa zic și eu.Dacă au în cap cei de la Dogan să facă un rebrand This is Radio Contact. Eu unul aș fi foarte fericit am prins Radio Contact. Când am aflatoxin de Contact București aveam 16 ani.Deci this is Radio Contact. Its  everywhere.

#4256
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 554
  • Înscris: 22.07.2006
Menționez în noiembrie anul acesta se împlinesc 20 de ani de când Radio Contact a încetat sa mai emite în România! Dogan este plin de surprize! Speranța moare ultima!

#4257
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 760
  • Înscris: 31.01.2011
N-ar fi exclus să facă rebrand în Radio Contact. Trebuie neapărat să aparțină de belgieni ca nume?Dacă s-ar împotrivi belgienii cu numele ar trebui înregistrat la Osim în România cu numele Radio Contakt. Ce spuneți?

#4258
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.481
  • Înscris: 17.06.2007

View Postdjreluk, on 25 martie 2023 - 05:55, said:

N-ar fi exclus să facă rebrand în Radio Contact. Trebuie neapărat să aparțină de belgieni ca nume?Dacă s-ar împotrivi belgienii cu numele ar trebui înregistrat la Osim în România cu numele Radio Contakt. Ce spuneți?
Teoretic se poate ce spui tu. Trebuie întrebat Tăriceanu cum a făcut să obțină brandul Radio Contact. Practic depinde cine deține numele Radio Contact la OSIM. Spre exemplu, pentru Atomic, numele este deținut de Serbu, care a relansat postul. La fel și Tele7, este relansat deocamdată doar online, dar proprietarii dețin marca. Nu știu situația la Radio Total. Și apropo, pe net emite un post romanesc care are muzică și jingle de la Radio Contact.

#4259
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Cum se numește postul care muzică și jingle de la Radio Contact?

#4260
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.633
  • Înscris: 30.07.2003
Radio Contact România
http://radiocontact.ddns.net:8000/;
http://radiocontact....ndex.html?sid=1

View Postdjreluk, on 23 martie 2023 - 15:25, said:

Eu unul aş fi foarte fericit am prins Radio Contact. Când am aflatoxin de Contact Bucureşti aveam 16 ani.Deci this is Radio Contact. Its  everywhere.
Daca nu-i faci si monument, n-ai facut nimic in viata asta!

Editat de neagu_laurentiu, 25 martie 2023 - 08:25.


#4261
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 8.045
  • Înscris: 26.09.2010
Lăsați visele umede la o parte...

#4262
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.481
  • Înscris: 17.06.2007

View Postneagu_laurentiu, on 25 martie 2023 - 08:28, said:

Radio Contact România
http://radiocontact.ddns.net:8000/;
http://radiocontact....ndex.html?sid=1


Daca nu-i faci si monument, n-ai facut nimic in viata asta!
   https://mytuner-radi...nce-hit-416926/ si asta pare a fi radio contact Romania. Are jingle, desi e diferit de ce ai postat tu si e diferit chiar si  de versiunea de pe Chromecast (android tv).

Editat de donmarinica, 25 martie 2023 - 10:03.


#4263
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.695
  • Înscris: 22.10.2018
Cei de la Sweet fm 95,9 nu știu ce succes vor avea. În primul rând recepția în Constanța este destul de deficitară în foarte multe zone iar în al doilea rând muzica totuși lasă de dorit. În competiție cu Play Radio 91,6 nu au nicio șansă. Le-am comparat datorita faptului că ambele posturi sunt deocamdată în probe gata de lansare. Sweet fm se recepționează  în zone precum Mamaia Nord, Navodari mult mai bine decât în Constanța. Se pare că nici ei nu sunt prea încântați de felul de recepție în Constanța, Le-am scris în privat și au confirmat modul deficitar de recepție.

Editat de SVI96, 25 martie 2023 - 14:56.


#4264
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Daca pe unii ii deranjeaza ca se vorbeste de radio contact si de radio total sau uniplus radio inseamna ca nu iubeste radioul si nu i-a prins.Radio Total sunt doua pe net cu acest nume unul este radiototal.org si emite muzica dance , altul este radiototalromania.ro si deocamdata nu mai emite , acesta emitea muzica rock, indie muzica necomerciala.Uniplus radio este de asemenea online si emite muzica pop dance mai veche si mai noua. Cel mai bun radio care a revenit in online este RADIO NOVA 22 acesta are si putina animatie eu il ascult la serviciu.

#4265
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.053
  • Înscris: 30.12.2012
Depinde de preferinte... mie personal nu mi-a placut niciodata Radio Contact dar imi placea Total-ul dupa care imi pare rau.

#4266
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.633
  • Înscris: 30.07.2003

View Postdjreluk, on 26 martie 2023 - 08:49, said:

Daca pe unii ii deranjeaza ca se vorbeste de radio contact si de radio total sau uniplus radio inseamna ca nu iubeste radioul si nu i-a prins.
Ba si una si alta. Dar in plus nu plang dupa nimeni, am oferte azi sa ascult ce-mi doresc incat n-am nici un motiv sa regret pe cineva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 2

1 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

TheSignMetro64

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate