Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Nu pot vizualiza camerele de supraveghere pe telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006
Dacă ți-ai făcut ip fix știu că nu prea mai contează dar încearcă să îți faci pe rds un domeniu DNS pe go.ro din contul de Digicare și accesează așa camera. Poate e cu noroc. Problema ta poate sa fie și din aplicația de monitorizare. Încearcă și cu alte aplicații. Posibil ca un update să îți fi creat problema și era bine sa ai varianta inițială care funcționa.

#20
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014

View Postspeleus, on 15 iulie 2017 - 13:48, said:

Dacă ți-ai făcut ip fix știu că nu prea mai contează dar încearcă să îți faci pe rds un domeniu DNS pe go.ro din contul de Digicare și accesează așa camera. Poate e cu noroc. Problema ta poate sa fie și din aplicația de monitorizare. Încearcă și cu alte aplicații. Posibil ca un update să îți fi creat problema și era bine sa ai varianta inițială care funcționa.
Stiu ce spui. Am vorbit cu cei de la rds si mi-au spus ca nu am nevoie de un domeniu DNS deoarece am Ip fix. Acel DNS de care vorbesti este valabil pentru cei care au Ip dinamic.
Am incercat si alte aplicatii dar nu merg. Aplicatia asta a mers pe telefonul meu si inainte cand aveam Ip dinamic.

#21
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014
Pana la urma am gasit rezolvarea. Vina era de la router-ul oferit de rds.L-am schimbat cu un Tp-Link si acum functioneaza totul.

#22
marco71

marco71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 23.11.2004
nasol cu sistemele astea de supraveghere care nu se 'inteleg' cu anumite routere :)
in esenta, un router ar trebui sa fie transparent pentru trafic, iar sistemul de supraveghere sa poata fi accesat de oriunde (prin diverse mijloace puse la dispozitie de producator, fie program client de pc, fie aplicatie mobila, etc.) indiferent de router/provider de internet ...
aplicatiile mobile ar trebui in principiu sa se conecteze la cloud, la fel ca si sistemul de supraveghere, accesarea camerelor fiind mult mai facila, indiferent daca exista ip-fix sau dinamic sau chiar daca nu exista nici macar ip public (in cazul unei conexiuni gsm)

#23
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014

View Postmarco71, on 18 iulie 2017 - 15:36, said:

nasol cu sistemele astea de supraveghere care nu se 'inteleg' cu anumite routere Posted Image
in esenta, un router ar trebui sa fie transparent pentru trafic, iar sistemul de supraveghere sa poata fi accesat de oriunde (prin diverse mijloace puse la dispozitie de producator, fie program client de pc, fie aplicatie mobila, etc.) indiferent de router/provider de internet ...
aplicatiile mobile ar trebui in principiu sa se conecteze la cloud, la fel ca si sistemul de supraveghere, accesarea camerelor fiind mult mai facila, indiferent daca exista ip-fix sau dinamic sau chiar daca nu exista nici macar ip public (in cazul unei conexiuni gsm)
Dupa ce am incercat ajutorul vostru, intr-un final am apelat la echipa tehnica de la rds. Au venit doi baieti si mi-au spus din start ca de vina este router-ul. L-au schimbat cu altul, un ZTE. Nici aceasta nu era mai breaz ca celalalt. Mergea in reteaua locala dar nu stia sa redirectioneze Ip-ul local spre cel extern. Pana la urma am cumparat un router de 50 de lei si asa am rezolvat toate problemele.
Acum pot vizualiza camerele si pe aplicatia pc oferita de producator, si pe telefon dar si pe explorer. Un router de 50 de lei face de un milion mai mult decat un router "profesional" de la rds pe care au cerut 280 de lei daca vreau sa-l cumpar.

Edited by petre-vitan, 18 July 2017 - 21:32.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate