Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Configuratie Pentium D 920

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 07.12.2002
Il fac pentru cineva, a trecut cam mult timp si nu mai sint la curent. Vreau neaparat Pentium D, dual core adevarat, nu un surogat ca P4 HT. Exclus AMD. Am de ales intre un super brand name(3 ani garantie si in cazul in care se strica din vina mea) Pentium D 820 racit cu apa, in rest nu e cine stie ce si sa-l fac eu. Vreau neaparat sa evit "Made in China" si memorii Hynix/Samsung. So:

1. Am gasit Pentium D 920 (2x2MB L2 cache) la exact acelasi pret cu Pentium D 820 (2x1MB L2 cache). WTF? E dublu la 920

2. Placa de baza: aici o sa ma uit pe ea sa evit chip-uri Realtek. Am vazut ca majoritatea Gigabyte sint facute in Taiwan.

3. Memorie: am 2 x 1GB DDR 2 4200 Elpida CL4 (la incredibilul pret de 80$ bucata:rulez: )

4. Placa video: nvidia neaparat, cu memorii Infineon. Am vazut un poster cum ca memoriile Elixir sint Nanya. True?  Memoriile mici si patrate sint GDDR3? Alea gen SDRAM sint cu o generatie mai veche?

5. HDD - neaparat Hitachi. 250GB SATA

6. NEC 4550A

7. Carcasa: probabil una transparenta. Sau Antec? Lian Li?

8. Sursa: Zippy/ Nipron/ PC P&C  Recomandati. zippy ziceti ca-s bune. Sa fie silentioasa. Inclin spre Nipron, un model de 350W/ peak 500W 5sec, toate certificarile, rezistenta la fluctuatii de tensiune, garantata 7 ani de funtionare 24/24. Tine totul plus vreo 2-3 HDD-uri?

Floapa o iau cu Windozele OEM. Heatsink Scythe Ninja si coolere Nidec/Panaflo/Sanyo/Oriental Motor, vad eu. Vede winXP HE D-ul? P4 HT il vede ca doua CPU-uri. Sau trebuie neaparat Professional?

Cam 1500 de coco. Tot cam la banii astia am mai vazut un Dual Xeon 2.8Ghz, 1GB ram, SATA 160GB, RageXL.

Care?
Altceva?

#2
cruocitae

cruocitae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 03.02.2006
io incerc sa fiu la data pe domeniul hw cu ajutorul siteului price.ro, dar vad ca nu-i de ajuns.. acolo cel mai bun proc intel P D e 840.. unde ai vazut tu 920ul?

si sa recomand ceva: sa iei motherboard asus (cu chipset intel) sau chiar motherboard intel.. merita. placa grafica sa fie asus too, si din seria 6, asta are cea mai buna raport pret/facilitati.. nu merita banii pt. seria 7. un 6600 gt 256 mb 256 bit de asus e excelent.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate