Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Aranjare canale TV in ordinea preferată

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
25 răspunsuri în acest subiect

#19
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.511
  • Înscris: 12.07.2010
La Samsung aşa se întâmplă dacă nu dezactivezi din setările TV-ului „Reglajul automat”. Iar la cele mai noi ştiu că numai la canalele analogice mai poate fi schimbat numărul programului, cele digitale numai cu liste de „favorite” şi  trebuie să foloseşti stick şi ChanSort sau SamsChannelEditor să le ordonezi cum vrei si cu numarul care-l vrei, aplicaţii care funcţionează şi la Panasonic, LG şi Toshiba nu şi la Sony. Nu sunt la locaţia unde am Sony-ul, acolo din telecomandă le aranjez cum vreau. Nu ştiu pe dinafară...

#20
eugen261

eugen261

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 334
  • Înscris: 20.01.2010
La sony r550 are "liste favorite" in care bagi ce posturi vrei,in ordinea pe care o vrei asta din telecomanda fara a pute schimba nume sau numar.

#21
yok

yok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 155
  • Înscris: 20.11.2007

View Posteugen261, on 25 ianuarie 2016 - 09:29, said:

La sony r550 are "liste favorite" in care bagi ce posturi vrei,in ordinea pe care o vrei asta din telecomanda fara a pute schimba nume sau numar.

Varianta 1:
Eu tot asa am reusit pe Sony X80C, cu listele favorite.

Problema este ca daca folosesti butoanele the Next/Previous Channel, TV-ul iti da urmatorul post din ghidul general si nu din lista favorita.
Dar daca folosesti navigarea manuala, lista favorita de poate ajuta sa-ti setezi canalele in ce ordine doresti.

Varianta 2, netestata inca:

- descarci aplicatia asta
- si urmezi pasii mentionati de oamenii astia

Am sa incerc si eu in week-end.

#22
eugen261

eugen261

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 334
  • Înscris: 20.01.2010
Functioneaza dar nu face altceva decat ce faci din telecomanda fara a putea schimba numerotarea

#23
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.511
  • Înscris: 12.07.2010
Fără supărare, v-aţî măsurat vreodată „gradul de inteligenţă?”, „mama proştilor” e mult prea aproape...
Te zbaţi să ajuţi pe cineva şi „primeşti” un: „Merci, mersi, OK, mulţam (!), ştiam asta!”, rareori un „multumesc”!

Editat de Sidorin, 25 ianuarie 2016 - 19:15.


#24
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.430
  • Înscris: 06.11.2014

View PostSidorin, on 25 ianuarie 2016 - 09:01, said:

La Samsung aşa se întâmplă dacă nu dezactivezi din setările TV-ului „Reglajul automat”. Iar la cele mai noi ştiu că numai la canalele analogice mai poate fi schimbat numărul programului, cele digitale numai cu liste de „favorite” şi  trebuie să foloseşti stick şi ChanSort sau SamsChannelEditor să le ordonezi cum vrei si cu numarul care-l vrei, aplicaţii care funcţionează şi la Panasonic, LG şi Toshiba nu şi la Sony. Nu sunt la locaţia unde am Sony-ul, acolo din telecomandă le aranjez cum vreau. Nu ştiu pe dinafară...

Nu e chiar asa la Samsung. Daca atunci cand dai scanare alegi Provider: Altele, in loc de Digi ori UPC, iti ordonezi grila cum doresti. Daca nu, iti poti face doar lista de favorite. Ordonarea o poti face si din meniul televizorului, insa e mult mai usor cu ChanSort.

#25
cosmin72

cosmin72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 25.02.2009
salut , pentru un tv thomson 39fu 5253 stie cineva cum se face editare lista?mersi

#26
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Am un tv nei smart  4700 și nu pot aranja posturile cum vreau. Dacă  fac o listă  cu programe  favorite  nu pot schimba  numerotarea programelor. De exemplu tvr2 hd este pe 40,și  vreau  să-l pun pe 2,îl adaugă  în listă  dar nu îi schimbă  numărul.  Există  vreun program de editare și  pentru  Nei că să-l  fac listă cum vreau.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate