Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Microsoft Continuum - potential revolutionar - sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Din acelasi ciclu: cum e cu screen capture, merge sa faci din OneNote (presupun ca OneNote e una dintre aplicatiile "Office" deci care merge pe Continuum)?
A si care-s imprimantele suportate (sint sigur ca exista printing daca se tot lauda cu Office)?

#20
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,463
  • Înscris: 29.04.2008
Microsoft posts list of printers supported by Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile supports printing from Universal apps. On Windows 10 Mobile only printing over network is supported (WIFI mainly) while printing is not supported over USB. The system works via a driverless model for  printers which support PCLm, PWG Raster, Open XPS and and MS XPS, with over 1,900 printers are supported, with more expected by the end of the year.  Drivers can not be installed by users.
Now Microsoft has posted a list of printers which are supported by the OS.  The list is set to be updated regularly and include printers from Brother, Canon, Fuji Xerox, Gestetner, HP, Infotec, Konica, Kyocera, Lanier, Lexmark, NEC, NRG, OKI, RICOH, Savin, Samsung, Toshiba, Xerox and Kyocera Mita.

Lista aici: https://support.micr...n-us/kb/3083720

#21
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Ca intrebam inainte. Tot e bine macar 1920x1200 ca asta e standardul actual pentru monitoare medii-ieftine (2xx $/EUR) si chiar conteaza rezolutia aia verticala un pic mai mare atit la poze cit si la documente. Desi totusi ... mult mai putin pe monitorul extern decit pe cel intern (si mult mai mic...).

http://www.microsoft...&topic=FA144597

What is the maximum resolution supported by my Display Dock?
The maximum supported resolution is dependent on the capabilities of your monitor or TV.
If your monitor supports CEA resolutions, then the max supported resolution is 1080p (Full HD, 1920 x 1080).
If your monitor supports VESA resolutions, then the max supported resolution is 1200p (WUXGA, 1920 x 1200).
These maximum resolutions are supported by both the HDMI and DisplayPort ports.


#22
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
http://www.mobzine.r...orld!, Romania)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4EhoVomaEOo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Quote

Începând de săptămâna viitoare Microsoft Display Dock, adaptorul fără de care funcția Continuum de pe Lumia 950 și Lumia 950 XL nu poate să fie pusă în valoare, va fi disponibil și în România prin intermediul magazinelor online și operatorilor de telefonie mobilă (Vodafone, Orange, Telekom). Prețul recomandat este de 99 EUR + TVA (deci aproximativ 124 EUR), probabil cu diferențe (în plus sau în minus) în funcție de magazin.

Totusi e destul de scumpa jucaria iar functionabilitatea destul de limitata.

Edited by lucifer76, 04 December 2015 - 17:35.


#23
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016
Depinde cat de mult folosesti acest dock si utilitatea lui pentru tine. Eu prefer varianta aceea de Lapdock in care telefonul are puterea de procesare si SO. Personal cred ca iti nenorocesti repede bateria telefonului la o utilizare de lunga durata cu dock-ul.

#24
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,133
  • Înscris: 14.08.2007
Dockul are incarcatorul lui (merge si cel de la telefon/USB Type C), telefonul se incarca din dock de fapt, deci nu nenorocesti bateria chiar deloc. Mi-a sosit unul luat de pe Amazon UK cu 54 de lire. Inca n-am cablu HDMI aici sa-l testez pe monitor, dar de incarcat se incarca telefonul daca il legi prin dock. O sa revin cu pareri cand ajung acasa sau cand fac rost de un HDMI.

#25
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,133
  • Înscris: 14.08.2007
Pareri despre Continuum: poate fi setat sa faca Screen Mirroring, adica orice vezi pe ecranul telefonului sa iti arate si pe ecranul mare, chiar daca nu e aplicatie universala (hmm, trebuie sa testez cu Netflix). De asemenea, muzica merge oricum, adica daca pui o melodie pe Deezer o auzi pe TV chiar daca Deezer nu are suport pentru Continuum inca. Evident, cu mouse e mult mai usor de controlat.

#26
mariustin

mariustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 17.12.2013
aplicatie universala - as vrea sa vad un telefon universal,
Sa poti instala ce vrei tu, windows , android, ios, etc..
Cand ma plictisesc sa schimb pe ce sistem de operare vreau.
Poate pe viitor imi trebuieunele aplicatii de pe alt sistem, sa dau bani pe alt dispozitiv? sau instalez repede alt sistem? Posted Image
La ce memorie au in ziua de azi, le poti pune pe partiti sisemele de operare, doar cand deschizi telefonu sa selectezi cu ce sistem doresti sa te delectezi
Sa dau bani pe gama premium si sa aibe aceste dotari, un VIS Posted Image   sau REALITATE Posted Image

Edited by mariustin, 05 May 2016 - 11:42.


#27
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Utopium (sau oricine altcineva desigur) ai testat cum merge file managementul pe continuum? Ma refer in special pe hdd-uri de 2.5 usb.

- probleme cu power-ul?
- exista aplicatii decente (macar la nivelul ca vrei sa transferi 1500 poze fara mare stress)?
- cum e viteza?
- merge sa folosesti dock-ul si sa copiezi doar cu telefonul (fara display, tastatura, etc) ?

#28
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,133
  • Înscris: 14.08.2007
Nu am folosit hard disk extern ... de fapt in general nu folosesc.

#29
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,732
  • Înscris: 10.11.2013
Salut oameni buni, am o intrebare foarte serioasa.
Cei care ati incercat modul continuum ce parere aveti despre downloadul prin torrent, file explorer si vizualizarea filmelor din telefon pe monitor? Stiu ca poti lucra in excel and shit, dar eu ma gandeam la ceva mai practic, ceva ce chiar folosesc des. Ah, eu nu vorbeam despre descarcatul materialelor piratate, doar a unor programe de pe trackere gen linux tracker, desigur.
Linux Tracker bills itself as the Premiere Linux Bittorrent Website and hosts around 500 torrents of free and open source software, preferably Linux.

Edited by n-amname, 18 October 2016 - 16:45.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate