Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

IPTV player samsung smart TV.

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 27.08.2007

 iZet, on 03 octombrie 2017 - 20:12, said:

Te duci pe site-ul Ottplayer, iti faci cont si incarci acolo playlistul pe care-l vrei. Apoi te loghezi in aplicatia de pe televizor si vei avea acces la playlist. Daca nu iti apare, te duci pe site, stergi playlistul si il adaugi din nou.

@OG1: Avand in vedere viteza pe care o ai, poate ai probleme cu bufferul. Vezi in setarile aplicatiei cum il poti mari.

M-am înscris pe site-ul tot însă nu primesc mailul de confirmare.  Ca atare nu pot utiliza aplicatia

#20
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,716
  • Înscris: 19.11.2010
Acuma am vazut si eu topicul acesta f interesant
-
Eu am TV Smart Samsung
Dar de curand am si un Router Asus care zice ca are Support IPTV - ma ajuta cu ceva in plus ca are Routerul Support de IPTV?
Adica ce avantaje am in plus ca suporta IPTV, fata daca as fi avut doar TV-ul Samsung Smart... ?

Canale de filme ronmanesti gen HBO-GO , HBO, TV1000, etc....? avem ?

Edited by July02, 22 November 2017 - 06:18.


#21
berliotz

berliotz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 14.03.2008

 jeolis, on 21 octombrie 2017 - 18:39, said:

M-am înscris pe site-ul tot însă nu primesc mailul de confirmare.  Ca atare nu pot utiliza aplicatia
Foloseste http://siptv.eu/howto/
Plătesti după perioada de proba 5 euro, si mai cauti o subscriptie (abonament) cu ce te intereseaza. Aici un exemplu( https://www.aliexpress.com/item/IPTV-subscription-Android-TV-Box-Italy-Arabic-French-Belgium-Germany-UK-EX-YU-Spain-IPTV-Code/32835143236.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10151_10065_10344_10068_10345_10342_10343_10340_10171_10341_10541_10562_10084_10083_10304_10307_10301_10539_10312_10059_10313_10314_10534_10533_100031_10103_10594_10557_10596_10595_10107_10142,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&btsid=83fe78e7-ff5e-44c1-a0dd-d77da237ec99&algo_expid=b9f7cc2a-0a67-498c-92f5-e3cbcbe06bda-1&algo_pvid=b9f7cc2a-0a67-498c-92f5-e3cbcbe06bda&rmStoreLevelAB=3)

#22
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 23.07.2005
aplicatie pentru samsung - gratis normal :) - sa mearga lista cu iptv ce ati gasit? http://siptv.eu/activation/, e super, doar ca.....suntem romani

#23
bogdan_us

bogdan_us

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.01.2018
salut,
Sunt nou pe forum si dupa multe cautari nu numai aici si pe net in general nu am gasit o list cu canale romanesti functionale pentru smart iptv
Daca are cineva si este binevoitor sa o share-uiasca mutumesc anticipat.

#24
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Eu am o problema,  acum nu știu dacă este aplicația siptv.eu sau efectiv divice-ul.  Am cont activ de mai mult timp pe această platformă,  problema constă ca după ce încarc lista și îmi arata ca a făcut update,  efectiv lista nu se regăsește în TV.  Cu ceva timp în urmă am avut o problema cu tv ul și i-am schimbat placa de bazä,  de atunci nu mai îmi încarcă lista de pe siptv.eu. Ce credeți ca trebuie să fac?

#25
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,430
  • Înscris: 06.11.2014
Contul tau de pe siptv.eu e imperecheat cu serverul prin MAC. Cum ai schimbat placa de baza, posibil sa ai alt MAC (verifici la Asistenta, Contactare Samsung ce MAC ai). Deci, alti bani, alta distractie. Sau incerci ottplayer, care-i gratis.

#26
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Am verificat și același MAC. Am scos routerul din priză,  am scos TV - ul,  am dat revenire la setările din fabrica,  nimic.  Pur și simplu nu își face update aplicația interna.

#27
thomason

thomason

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.01.2019
A rezolvat cineva problema cu siptv si stream error? Adica ruleaza programele un anumit timp, apoi da retriyng 1...2...3... apoi stream error si nu mai merge. Pe laptop in vlc merge ok. Se mai blocheaza dar revine. Insa in siptv, se blocheaza si ramane asa, nu.si mai revine decat la schimbarea programului. Siptv e activat. Lista programelor e ok. Am incercat mai multe variante cu lista, dar tot se blocheaza. Sigur e ceva din setari, dar nu.mi dau seama.

#28
floxlx

floxlx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.03.2007
salut. Sunt nou in discutie.

Am si eu de o vreme un smart TV Samsung Q7C, am descarcat aplicatia Smart IPTV am activat-o (pe situl bulgaresc cu 5euro sau englezo-bulgaresc Posted Image ) si merge bine aplicatia dar nu si canalele.
Lista de canale o iau zilnic de pe diferite sit-uri dar trebuie reactualizata zilnic sau cel putin la 2-3zile cam stresant dar si mai enervant este faptul ca se blocheaza nonstop. As accepta sa platesc o taxa dar imi este frica de toate "firmele serioase" de pe internet care ofera servicii de "CALITATE" dar au Situri pe domenii obscure gen .net .com .tv Posted Image  nu am incredere sa fac platii in directia aia. Nici internetul meu nu este cel mai tare, locuiesc in UK si aici viteza de internet nu e constanta dar nu cred ca asta e problema, inclin sa cred ca e problema listelor gratuitePosted Image . Stie cineva un site serios sau liste de canale gratuite care nu se blocheaza?

Edited by floxlx, 02 March 2019 - 17:04.


#29
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,430
  • Înscris: 06.11.2014

 thomason, on 02 martie 2019 - 12:42, said:

A rezolvat cineva problema cu siptv si stream error? Adica ruleaza programele un anumit timp, apoi da retriyng 1...2...3... apoi stream error si nu mai merge. Pe laptop in vlc merge ok. Se mai blocheaza dar revine. Insa in siptv, se blocheaza si ramane asa, nu.si mai revine decat la schimbarea programului. Siptv e activat. Lista programelor e ok. Am incercat mai multe variante cu lista, dar tot se blocheaza. Sigur e ceva din setari, dar nu.mi dau seama.

Incearca si Ottplayer. Eu rulez si posturi 4K prin aplicatia aia fara sa am probleme. Oricum, conteaza foarte mult calitatea/stabilitatea streamului.

#30
thomason

thomason

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.01.2019
La fel face si cu OTTPlayer. Stream-ul e stabil pe calculator cu VLC. Pe tv se blocheaza si revine dupa ce schimb pe alt canal si revin pe cel cu problema. Asa face pe toate canalele din lista.

#31
georgeval

georgeval

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 27.09.2007

 floxlx, on 02 martie 2019 - 17:02, said:

salut. Sunt nou in discutie.

Am si eu de o vreme un smart TV Samsung Q7C, am descarcat aplicatia Smart IPTV am activat-o (pe situl bulgaresc cu 5euro sau englezo-bulgaresc Posted Image ) si merge bine aplicatia dar nu si canalele.
Lista de canale o iau zilnic de pe diferite sit-uri dar trebuie reactualizata zilnic sau cel putin la 2-3zile cam stresant dar si mai enervant este faptul ca se blocheaza nonstop. As accepta sa platesc o taxa dar imi este frica de toate "firmele serioase" de pe internet care ofera servicii de "CALITATE" dar au Situri pe domenii obscure gen .net .com .tv Posted Image  nu am incredere sa fac platii in directia aia. Nici internetul meu nu este cel mai tare, locuiesc in UK si aici viteza de internet nu e constanta dar nu cred ca asta e problema, inclin sa cred ca e problema listelor gratuitePosted Image . Stie cineva un site serios sau liste de canale gratuite care nu se blocheaza?
salut... sunt o gramada de situri , depinde cat vrei sa platesti....eu am iptv de pe ele de vreun an si nu am probleme, si daca pica ceva iau legatura cu vanzatorul si se rezolva repede.... oricum ai nevoie de , cel putin 20 MB/S ca sa nu se intrerupa...

 thomason, on 02 martie 2019 - 12:42, said:

A rezolvat cineva problema cu siptv si stream error? Adica ruleaza programele un anumit timp, apoi da retriyng 1...2...3... apoi stream error si nu mai merge. Pe laptop in vlc merge ok. Se mai blocheaza dar revine. Insa in siptv, se blocheaza si ramane asa, nu.si mai revine decat la schimbarea programului. Siptv e activat. Lista programelor e ok. Am incercat mai multe variante cu lista, dar tot se blocheaza. Sigur e ceva din setari, dar nu.mi dau seama.

siptv este instabil....instaleaza smart iptv ( trebuie platit) si totul va fi perfect.

 bogdan_us, on 16 ianuarie 2018 - 05:21, said:

salut,
Sunt nou pe forum si dupa multe cautari nu numai aici si pe net in general nu am gasit o list cu canale romanesti functionale pentru smart iptv
Daca are cineva si este binevoitor sa o share-uiasca mutumesc anticipat.

le vrei gratuit ???

#32
adividi

adividi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 11.01.2011
Am testat eu prim SMART IPTV si e super.la 12 euro pe lunatoate canalele din Romania ,Moldova,canale 24/24 proprii cu filme toate genurile,liste cu seriale,filme si peste 1500 canale din lume..

#33
cibo

cibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 26.02.2004
poti detalia? din ce vad e 5.49E pentru a activa aplicatia, dar in plus iti trebuie un serviciu de furnizare continut. pe ala de unde il iei? cum ai ajuns la 12E?

#34
adividi

adividi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 11.01.2011
5 euro activare smart tv si 12 euro abonament pe luna la un furnizor de IPTV....sunt si din tara si de afara..la alegere..plus la unii ai testare gratuită 24 de ore

#35
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 19.11.2017
nu cred ca sunt chiar legali cei cu iptv de la 5 la 12 euro

#36
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,857
  • Înscris: 07.07.2009
Toate sunt ilegale.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate