Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 

problema retea cu 3 routere

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dov112

dov112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.12.2014
Salutare si va rog sa ma iertati daca gresesc cu ceva dar sunt nou pe forum.
Am si eu o intrebare.
Am in camera un ruter tp-link si as vrea sa mai leg inca doua rutere la rutarul meu cum trebuie sa procedez ca am facut treaba asta si problema e ca la rutaru principal imi cade netu incontinu la celelante nu.
Multumesc si iertatima pt greseli

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,163
  • Înscris: 22.05.2003
La primul router, internetul intra in portul WAN, iar dintr-un port LAN trebuie sa tragi in celelalte routere cablu, DAR conectezi la portul LAN (nu WAN).

#3
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Şi apoi descarci rapid :
http://www.scribd.co...i-romane#scribd
şi te apuci de citit !!!

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdov112, on 19 decembrie 2014 - 21:37, said:

Salutare si va rog sa ma iertati daca gresesc cu ceva dar sunt nou pe forum.
Am si eu o intrebare.
Am in camera un ruter tp-link si as vrea sa mai leg inca doua rutere la rutarul meu cum trebuie sa procedez ca am facut treaba asta si problema e ca la rutaru principal imi cade netu incontinu la celelante nu.
Multumesc si iertatima pt greseli

Dezactiveaza DHCP-ul de pe cele 2 routere aditionale sau le configurezi in bridge mode. Lasi DHCP-ul doar pe routerul principal. Asa cum zicea si @Adm nu mai folosesti porturile de WAN de pe cele 2 routere secundare. In mod normal ar trebui sa folosesti in loc de cele 2 routere doar 1-2 switch-uri sau AP-uri.

Edited by bumpocbum, 19 December 2014 - 22:40.


#5
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
ar trebui sa incerci sa configurezi cele 3 rutere a.i. sa aiba retele diferite pe LAN; ex. R1: 192.168.1.0 , R2: 192.168.2.0 si R3 192.168.3.0;
am avut ocazia sa vad manifestari ciudate daca un ruter avea in WAN un IP din clasa LAN(propriu)

sigur nu este nici unul defect ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate